Обіцяні мером Миколаєва кошториси у машиночитаному форматі відсутні у третині міських закупівель
Підлеглі Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича масово ігнорують його розпорядження про обов’язкове оприлюднення кошторисів у закупівлях з ремонтів. За пів року після впровадження антикорупційної ініціативи мера у майже третині з проведених закупівель чиновники приховали від громадськості вартість матеріалів.
Про це свідчать результати аналізу виконання гучної антикорупційної ініціативи міського голови, повідомляє Nikcenter.
Нагадаємо, у серпні 2023 року Олександр Сєнкевич підписав розпорядження №155 «Про оприлюднення додаткових документів в машинозчитувальному форматі при закупівлі робіт та послуг». Розпорядження у медіа отримало назву антикорупційного прориву.
Цим документом усі виконавчі органи, комунальні підприємства та організації Миколаївської міськради були зобов’язані публікувати кошториси капітальних та поточних ремонтів у машиночитному форматі.
Від вересня 2023-го чиновники Миколаївської міськради провели 678 закупівель поточного та капітального ремонту бюджетним коштом. Однак у майже третині з них – 200 закупівлях – не оприлюднили у системі Прозорро кошториси у машиночитаному форматі.
Натомість у 131 закупівлі кошториси взагалі відсутні. Зокрема, КП «Захист» не відкрило інформації про ціни у жодному зі своїх договорів. Під час ще 69 закупівель на загальну суму 50 мільйонів чиновники оприлюднили цю інформацію, але у документах форматів .pdf, .rtf, .doc, які не є машиночитаними.
Машиночитані дані – це дані у форматі, який може бути автоматично прочитаний та оброблений комп’ютером. Такі формати дозволяють автоматизувати обробку великих обсягів інформації: знайти випадки аномально високих цін, визначити та порівняти середні ціни.
Обіцянка міської влади максимально відкрити інформацію про ціни будівельних підрядів мала б на меті довести прозоре та ефективне використання коштів міжнародних партнерів на відбудову.
Отримана Nikcenter відповідь департаменту внутрішнього фінансового контролю міськради свідчить, що виконання антикорупційних зобов’язань мерії перекладено на добру волю чиновників. Принаймні, інформація про вжиття заходів до порушників розпорядження у департаменту відсутня.
Детальніше про те, як Nikcenter перевіряв виконання розпорядження міського голови про обов’язкову публікацію кошторисів читайте у матеріалі «Формат непрозорості».
Антикорупційна ініціатива, закупівля, Миколаївська міська рада, тендер
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою