У Миколаївській області до кінця 2024 року додатково облаштують 247 укриттів

У Миколаєві облаштовують укриття

У Миколаївській області триває облаштування та ремонт укриттів для захисту місцевих жителів під час повітряних тривог. Наразі в регіоні у фонді захисних споруд цивільного захисту налічується 1391 укриття.

Про це стало відомо з ресурсу «Залізне укриття», передає Nikcenter.

За перше півріччя 2024 року вдалося відремонтувати 87 захисних споруд. В цьому році з обласного бюджету виділили на облаштування захисних споруд понад 8 мільйонів гривень. За кошти планують модернізувати автоматизовану систему оповіщення та поповнити матеріальний регіональний резерв.

Загалом гроші розподілять наступним чином: 1 мільйон 600 тисяч гривень на технічне обслуговування, 6 мільйонів 100 тисяч гривень – на модернізацію, решта суми – на поповнення матеріального регіонального резерву.

Зазначимо, журналісти Nikcenter з’ясували, скільки у Миколаєві залишилося укриттів після масштабних перевірок. На другому році повномасштабної війни виявилося, що більшість підвалів багатоповерхівок – закриті під час тривог. А також, що вони не відповідають нормам безпеки.

В результаті масштабні перевірки показали, що в Миколаєві одні з найгірших укриттів серед українських міст. Обласна влада пообіцяла містянам, що неактуальні укриття  приберуть з онлайн-карти, оскільки частина об’єктів залишалися укриттями через застарілі дані.

Частково у Миколаївській ОВА дотрималися обіцянки і дійсно оновили онлайн-карту, проте на ній залишили лише 154 точки. Жителі деяких мікрорайонів залишилися без бодай одного сховку, хоч ще два місяці тому на папері їх було вдосталь.

Більшість сховищ, які місцева влада зараз вважає придатними, знаходяться в старому центрі Миколаєва. Також на карті є скупчення укриттів біля автовокзалу та концерт-холу “Юність” в Інгульському районі, а також в частині Корабельного району.

Нагадаємо, у Миколаєві найгірша ситуація з укриттями серед українських міст. Моніторингова група «Озон» Центру громадянських свобод провела дослідження укриттів в українських містах за критерієм доступності. Волонтери відвідали захисні споруди і в Миколаєві.

Представникам моніторингової групи вдалося побувати у 30 укриттях Миколаєва, більшість з яких виявилися зачиненими. Багато захисних споруд мали проблеми з доступністю.  У своєму звіті волонтери розповіли, що лише 2 укриття були відчинені, через це було неможливо якісно перевірити умови всередині укриттів та оцінити загальний стан.

будівництво, бюджетні кошти, захисні укриття, миколаїв, укриття

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER