Прокуратура подала на Миколаївську міськраду до суду через забудову прибережної частини міста
Прокуратура Миколаєва вирішила оспорити в суді план прибережної частини міста. Миколаївська міська рада змінювала призначення земельних ділянок, щоб узаконити численні забудови.
Про це повідомили в обласній прокуратурі, передає Nikcenter.
Суд розгляне позов про визнання протиправним та нечинним рішення міської ради, яким затвердили містобудівну документацію площею 200 га. Зокрема, в суді перевірять законність розроблення документів для вулиць Київської, Лазурної, Нікольської, Генерала Карпенка, Великої Морської та берегової лінії Бузького лиману.
В Миколаївській міській раді змінили цільове призначення земельних ділянок площею 7 гектарів, що розташовані в рекреаційних зонах. Таким чином, депутати дозволили узаконити забудову узбережжя, що дозволило б у майбутньому будувати нові будинки. Варто додати, наразі є судові рішення, які підтверджують незаконність забудови рекреаційної зони.
«Крім того, у документі не визначено межі прибережної захисної смуги Бузького лиману, що створює загрозу забруднення водойми, узбережжя та знищення навколоводних рослин і тварин», – йдеться в повідомленні прокуратури.
Окрім того, в містобудівній документації знайшли й інші порушення закону, що стосувалися неврахування позицій громадськості.
Зазначимо, журналісти Nikcenter в розслідуванні «Втратили береги» розповідали про забудову берегів річок Інгулу та Південного Бугу. На ділянці в Леваневцях, що раніше належала дитячому табору «Піонерська іскра», є чимало маєтків місцевих посадовців.
Оселі тут належать, зокрема, колишньому топ-менеджеру “Зорі” – “Машпроєкт” Валерію Подимаці, директору агентства нерухомості “Чумацький шлях” і громадської організації “РозУМ” Петру Мойсолу, депутату обласної ради Рустамджану Садрідінову.
Не краща ситуація і на Намиві в районі коси, де один за одним з’являються приватні котеджі. У Варварівці невеликий човновий кооператив перетворився на садове товариство «Зорі над Бугом», яке почало продавати земельні ділянки. Нові власники збудували повноцінні будинки. Одним з жителів району є колишній прокурор Юрій Палій, який записав свій маєток на маму.
Про дотримання природоохоронного законодавства не йдеться, тож у кооперативі ліплять будинки практично, хто де хоче. Деякі навіть у воді. Як у Венеції. Українське законодавство забороняє будувати будинки у прибережних захисних смугах водойм, які для великих річок становлять 100 метрів.
будівництво, земельна ділянка, миколаїв, Миколаївська міська рада, обласна прокуратура, суд
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою