На Одещині завідувачка амбулаторія створила злочинну групу, учасники якої допомагали ухилянтам

Чотирьох працівників Центру первинної медико-санітарної допомоги в Одесі викрили на корупції. Медики заробляли на чоловіках, які не хотіли служити в ЗСУ.

Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі, передає Nikcenter.

Організаторкою корупційної схеми виявилася завідувачка міської амбулаторії. Вона пропонувала військовозобов’язаним чоловікам виготовити документи для уникнення мобілізації. Проте, послуга була платною та вартувала від 5 до 7 тисяч доларів.

Корупційна схема для ухилянтів була поставлена на потік. Підроблені документи дозволяли чоловікам безперешкодно виїхати закордон.

«Пропонували «послуги» з підготовки та видачі медичних документів, оформлення фіктивних історій хвороб та сприяння в отриманні груп інвалідності», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Щоб видати фіктивні документи, медики використовували підроблені печатки, та бланки медичних установ. Працівники Центру первинної медико-санітарної допомоги вносили в документи інформацію від імені інших профільних фахівців.

Поліція зафіксувала понад два десятки епізодів виготовлення довідок за хабарі. Наразі усі четверо медиків перебувають під вартою. Їх підозрюють у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ зі здійснення мобілізаційних заходів та підробці документів.

Зазначимо, днями масштабну корупційну схему викрили в Одеському територіальному центрі комплектування. Працівник Приморського РТЦК сприяв чоловікам в ухиленні від мобілізації.

Користуючись доступом до електронної бази військовозобов’язаних «Оберіг», посадовець вніс неправильну інформацію щодо 138 чоловіків. Ухилянти в результаті отримали документи про непридатність до служби.

Кожен з військовозобов’язаних чоловіків платив від 4 до 7 тисяч доларів залежно від терміновості за уникнення мобілізації. Річний заробіток працівника Одеського територіального центру соціального комплектування склав щонайменше мільйон доларів.

В результаті посадовець отримав підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, на Миколаївщині затримали злочинну групу, учасники якої торгували довідками для ухилянтів. Представниця благодійної організації разом з посадовицею місцевої лікарні організували продаж фіктивних довідок. Керівниця благодійного фонду в Миколаєві розшукувала чоловіків, які хотіли уникнути мобілізації та втекти закордон.

кримінальне провадження, Одеські новини, ухилення від мобілізації, ухилянти, хабар

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER