АМКУ перевіряє змови на сотні земельних аукціонів в Одеській області після розслідування Nіkcenter

Перемогу в понад ста аукціонах з оренди сільгоспземлі на Одещині отримали компанії-змовники, серед яких підприємства  місцевої депутатки та великого іноземного холдингу. Вони конкурували з пов’язаними фірмами та отримали в оренду сотні гектарів за ціною, втричі меншою за середню на торгах в регіоні.

Після розслідування та звернення Nikcenter АМКУ почав досліджувати порушення на цих торгах.

Антимонопольний комітет планує провести дослідження дотримання суб’єктами господарювання та фізособами, викритими на змовах, законодавства про захист економічної конкуренції під час участі в аукціонах.

Наразі знайдені журналістами порушення оцінюються як антиконкурентні дії учасників аукціонів для спотворення результатів торгів.

Так, компанії “Прогрес” та “Прогресагро” депутатки Балтської міської ради Ольги Лазаренко отримали в оренду 335 гектарів землі після 38 перемог на аукціонах Балтської міськради. На цих торгах фірми здебільшого конкурували лише між собою. Їхні кінцеві ставки були більшими за початкову вартість оренди всього на 300-1500 гривень, тобто на мінімальний крок.

Ще понад 400 гектарів отримала компанія “Райз-агро” зі “Швейцарського стійкого аграрного холдингу”. Її постійним суперником на торгах виступала фірма “Оберіг 15” з цього ж холдингу. 

Агропідприємство “Дружба народів” на Одещині розіграло 25 аукціонів зі своєю бухгалтеркою, яка є, ймовірно, ще й донькою власника цієї компанії. Також лише зі своєю бухгалтеркою “конкурувала” на 19 аукціонах компанія “Агропромсервіс”.

За результатами проведених досліджень у разі підтвердження ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції будуть вжиті заходи в установленому законодавством порядку”, – повідомили в АМКУ.

В “Прозорро.Продажі”, де розміщують земельні аукціони, пояснили, що за антиконкурентні узгоджені дії на змовників можуть накласти штрафи, пропорційні фінальній ціні на аукціоні.

Детальніше про те, як агрокомпанії розігрують земельні торги та зменшують доходи громад під час повномасштабної війни, читайте в розслідуванні Nikcenter “Фірми депутатки та іноземного холдингу задешево отримали сільгоспземлю на Одещині завдяки змовам на торгах”.

аукціон, Одеська область, сільськогосподарські землі


Оксана Орсач

Журналістка-розслідувачка.Висвітлює у матеріалах корупцію на місцевому рівні та воєнні злочини. Працює в команді Nikcenter з 2019 року.Звертайтеся поштою orsach@nikcenter.org

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER