Тендер на капремонт ліцею на Миколаївщині за 30 млн грн отримає одеська фірма, яку не мали допускати до участі в торгах

 

Відділ освіти Березнегуватської селищної ради оголосив про намір укласти 30-мільйонну угоду на капітальний ремонт ліцею із одеським ТОВ «Стройспецтехніка». Миколаївські освітяни «не помітили», що фірму взагалі не можна було допускати до участі у тендері.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію у системі ProZorro.

Лепетиський сільський ліцей, за офіційними даними, розраховано на 200 учнів. Заклад зазнав руйнувань внаслідок повномасштабної війни – росіяни двічі поцілили у нього в 2022 році. 

Відкриті торги з очікуваною вартістю у 30 млн 998 тис. грн оголосили 4 березня. На аукціон з’явилися дві фірми: місцева будівельна компанія «Граніт Плюс» та одеська «Стройспецтехніка». Баштанці знизили свою пропозицію на 200 гривень від очікуваної вартості, тоді як заявка одеситів виявилась на 900 тисяч дешевшою.

Вже 18 березня у Березнегуватській селищній раді визнали «Стройспецтехніку» переможцем тендеру та оголосили про намір укласти з нею контракт.

Проте чиновники «не помітили», що на час проведення аукціону та розгляду пропозиції «Стройспецтехніка» не надала у пакеті документів антикорупційної програми. Закон «Про публічні закупівлі» вимагає відмовити в участі у тендері юридичній особі, що не має антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі перевищує 20 млн грн. До речі, ця вимога була також продубльована у тендерній документації цієї закупівлі.

Антикорупційну програму «Стройспецтехніка» завантажила на сторінку ProZorro лише 19 березня. Після того, як на порушення вказала херсонська фірма “Промальп”. Ця ж компанія подала скаргу до Державної аудиторської служби через відмову замовника надати проєктно-кошторисну документацію або вимоги до технічних характеристик будівельних матеріалів, що мають бути використані під час ремонту. За твердженням скаржника, це позбавило «Промальп» можливості  розробити свій кошторис та взяти участь у торгах.

За умовами тендеру, капітальний ремонт Лепетиського ліцею має бути завершений до кінця 2026 року. Цікаво, що ціна контракту «тверда», тобто переможець має розрахувати ціни на матеріали та ремонт на два роки вперед. Йдеться про відновлення зруйнованої стіни та покрівлі, ремонт водопроводу, каналізації та системи опалення.

ТОВ “Стройспецтехніка” заснована в Біляївці Одеської області у 2014 році. Власниця – Маріам Карапетян, директор – Руслан Степанов. До повномасштабного вторгнення компанія була одним з фаворитів на ремонті місцевих доріг Одещини. Але торік її портфель держзамовлень склав лише 30 мільйонів.

Раніше Nikcenter повідомляв, що Березнегуватська селищна рада уклала договір на ремонт Мурахівського сільського ліцею із завищеними вдвічі цінами на деякі матеріали.

відновлення інфраструктури, ремонтні роботи, тендер, школи


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER