Суддю Верховного Суду з російським громадянством поновили на посаді

Поновлення судді Богдана Львова

Сьогодні, 10 січня, Київський окружний адміністративний суд розглянув справу колишнього судді Верховного Суду, який очолював Касаційний господарський суд про поновлення на роботі. Богдана Львова поновили на посаді судді та ще й виплатять чималу суму за час «вимушеного прогулу».

Про це повідомило «Радіо Свобода», передає Nikcenter.

Київський адміністративний суд зобов’язав Верховний Суд зарахувати Львова Богдана Юрійовича до штату Верховного Суду. В найвищій судовій інстанції України поки не визначилися чи оскаржуватимуть рішення суду в апеляції.

Слід зазначити, скандал за участі Богдана Львова виник у вересні минулого року. Журналісти-розслідувачі «Схем» з’ясували, що голова Касаційного господарського суду має паспорт громадянина Російської Федерації.

Зокрема, Богдан Львов отримав російське громадянство в 1999 році в Москві, хоча на той час вже працював суддею в Україні. А у 2012 році спокійно оновив російський паспорт після досягнення 45-річного віку. Дружина Богдана Львова також має паспорт громадянки РФ.

Використовуючи російський паспорт, суддя Верховного Суду проводив операції з нерухомістю родини в Москві. В день оформлення угоди про продаж майна Богдан Львов приїжджав до столиці РФ.

Цікаво, що на запитання журналіста, чи дійсно суддя має російське громадянство, він заперечував цей факт. Проте, на підтвердження своїх слів не надав жодного документа.

Згодом коли журналістське розслідування опублікували, Богдан Львов таки зізнався, що в реєстрах РФ є запис про його громадянство, проте він назвав це якісною підробкою, щоб дестабілізувати роботу судової системи України. Вкінці вересня 2022 року він опублікував декілька дописів на своїй сторінці в соціальній мережі, де намагався виправдати результати журналістських розслідувань.

5 жовтня 2022 року на той час ще голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував зі штату суду Богдана Львова. Підставою звільнення став лист Служби безпеки України про наявність в судді Касаційного господарського суду російського громадянства.

Нагадаємо, в ексголови Верховного Суду конфіскували подарунок за 906 тисяч гривень. Ексголову Верховного Суду визнали винним  в порушенні обмежень з отримання подарунків. Законодавство про запобігання корупції забороняє суддям приймати подарунки, що перевищують два прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Раніше повідомлялося, що голову Верховного Суду Князєва впіймали на хабарі 3 млн доларів. 15 квітня, голову  Верховного суду Всеволода Князєва схопили нам величезному хабарі.

Верховний Суд, поновлення на роботі, рішення суду, російський агент, суддя

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER