Елітна квартира за тисячу гривень: в ексголови Верховного Суду конфіскували подарунок за 906 тисяч гривень

Голова Верховного Суду орендував квартиру за тисячу гривень

Печерський районний суд Києва розглянув справу колишнього керівника Верховного Суду на підставі заяви Національного агентства з питань запобігання корупції. Всеволод Князєв не задекларував подарунок за майже мільйон гривень.

Про це повідомили в НАЗК, передає Nikcenter.

Ексголову Верховного Суду визнали винним  в порушенні обмежень з отримання подарунків. Законодавство про запобігання корупції забороняє суддям приймати подарунки, що перевищують два прожиткових мінімумів для працездатних осіб – тобто понад 5 тисяч гривень. Подарунком вважається навіть передання майна в оренду за ціною нижчою за ринкову.

«Всеволод Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв.м за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла», – йдеться в повідомленні НАЗК.

Керівник Верховного Суду уклав договір оренди квартири в столиці з щомісячною платою лише тисячу гривень. В результаті суд зобов’язував Всеволода Князєва сплатити штраф у розмірі 2555 гривень. Окрім того, конфіскували подарунок в сумі 906 тисяч гривень.

Слід зазначити, що Вищий антикорупційний суд обмежив ексголові Верховного Суду строк ознайомлення з матеріалами справи щодо обвинувачення його в хабарництві. Ймовірно, суддя разом з захисниками прагне затягнути розгляд справи, через що йому надали термін на ознайомлення до 1 березня 2024 року. Якщо Всеволод Князєв не встигне ознайомитися зі справою, він автоматично вважатиметься таким, що реалізував своє право.

Голова Верховного Суду 15 травня 2023 року отримав хабар в розмірі 450 тисяч доларів від посередників за отримання позитивного рішення на користь олігарха Костянтина Жеваго. Бізнесмена цікавило підтвердження права власності на акції Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Справа в той час перебувала на розгляді Великої палати Верховного Суду.

Нагадаємо, ексголові Верховного Суду вп’яте зменшили заставу. Всеволод Князєв, якого впіймали на рекордному хабарі, не залишає спроб оскаржити обраний йому запобіжний захід. І хоча суд кожен раз залишає суддю під вартою, проте розмір застави невпинно зменшується ледь не кожного місяця.

Раніше повідомлялося, що голову Верховного Суду Князєва впіймали на хабарі 3 млн доларів. У НАБУ повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному Суді, а саме схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями ВС.

Верховний Суд, Князєв, корупція, НАЗК, хабар

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER