Про порушення на закупівлях реконструкції водогону у Миколаєві повідомили правоохоронців – Держаудитслужба

Держаудитслужба, яка виявила грубі порушення на всіх тендерах з реконструкції водогону у Миколаєві та вимагала розірвання принаймні одного договору із підрядником, передала ці відомості до правоохоронних органів. 

Про це заявив начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби Денис Яковлєв у ході брифінгу 16 січня, передає Nikcenter.

Влітку 2023 року у Миколаєві оголосили 12 тендерів на масштабну реконструкцію водогону у Миколаєві загальною вартістю близько 1,3 млрд грн. Аудитслужба виявила ряд порушень у всіх тендерах, що відбулися. Зокрема, в 11 закупівлях тендерна документація складена не у відповідності до закону, а в 9 випадках аудитори вважають, що пропозиції переможців мали б бути відхилені. 

Щодо деяких підрядів відомство прямо зобов’язало департамент містобудування, архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОВА розірвати угоди з підрядником. Йдеться про фірму «Миколаївміськбуд», вартість договору з якою складає 120 млн грн. Порушення, що були встановлені, виправити неможливо, повідомили тоді аудитори. Однак в департаменті на цю вимогу відповідними діями не відреагували. 

Начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області Денис Яковлєв зазначив, що частина виявлених порушень є суттєвими, інші ж – процедурні.

“По кожному ми виклали висновок, надали зобов’язання. Із статті 8 Закону «Про публічні закупівлі» наші повноваження на цьому завершуються. Ми проінформували і правоохоронні органи, і заявників, і надали зобов’язання”, – розповів він.

Загалом у 2023 році аудитори знайшли порушень під час ревізій та перевірок закупівель на 384 млн грн.

Раніше Nikcenter виявив, що у Миколаївській ОВА змінили вимоги для потенційних учасників тендерів з реконструкції водогону – фірми, пропозиції, яких складали 92% або менше від очікуваної вартості, зобов’язали надати цілий ряд документів, які підтверджують вартість, якість та наявність всіх матеріальних ресурсів. Відтак, учасники, які могли б суттєво знизити бюджетні витрати, через обмежені терміни на підготовку таких документів не змогли взяти участі у торгах, що, зокрема, експерт із публічних закупівель Павло Лісниченко назвав ознаками дискримінації учасників. 

Пізніше журналісти звернулися до очільника ОВА Віталія Кіма з проханням пояснити такі вимоги під час закупівель. Голова ОВА публічно повідомив, що про такі обмеження не знав і пообіцяв розібратися. Та згодом Кім заявив: таким чином влада бореться з “тендерними тролями”, а самі вимоги він не вважає дискримінацією учасників, які могли б запропонувати нижчу ціну і зекономити бюджетні кошти. Його заступник Валентин Гайдаржи, відомий, зокрема, куруванням скандального тендеру з реконструкції Миколаївського міжнародного аеропорту, повідомив, що такі дії чиновників не порушують законодавство.

водогін, державний бюджет, закупівля, порушення, реконструкція

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER