До суду передали ще один епізод справи формули «Роттердам+», що призвела до мільйонних переплат за електрику

Справа Роттердам+

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування другого епізоду щодо запровадження скандальної формули «Роттердам+». Обвинувачення отримали 14 посадовців.

Про це повідомили в пресслужбі НАБУ, передає Nikcenter.

Через формулу українці переплатили за електроенергію близько 20 мільярдів гривень протягом 2018-2019 років. Зокрема, в рамках другого епізоду розслідування обвинувачення отримали 2 колишніх керівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг; 6 ексчленів НКРЕКП; 2 чинних членів Національної комісії та ще двоє посадовців групи приватних теплогенеруючих компаній.

При цьому шестеро посадовців отримали нові підозри у зловживанні владою та службовим становищем.

«Дії членів НКРЕКП, які, не розібравшись голосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», кваліфікували за ч. 2 ст. 367 КК України», – йдеться в повідомленні НАБУ.

За версією слідства посадовці Національної комісії неналежним чином виконали службові обов’язки, що призвело до збитків державним і громадським інтересам.

Масштабне зловживання в рамках другого епізоду детективи НАБУ виявили ще в жовтні 2022 року, а розслідування повністю завершилося в січні 2023 року.

Слід зазначити, що незаконність формули «Роттердам+», на думку слідства, полягає у включенні у вартість витрат, яких в реальності не існувало. Зокрема, на ціну електроенергії вплинув показник транспортування вугілля до теплових електростанцій з порту в Роттердамі.

Експертиза підтвердила, що з моменту запровадження формули у 2016 році українці переплатили за електроенергію більш як 39 мільярдів гривень. Посадовці НКРЕКП безпідставно погодилися запровадити формулу.

Нагадаємо, Антикорупційний суд скасував закриття справи «Роттердам+», через яку держава втратила мільярди гривень. Так звана формула протягом 2016-2017 років завдала державі збитків на 19 мільярдів гривень. Справу передадуть на розгляд суду першої інстанції, який повинен прийняти рішення.

Раніше повідомлялося, що 9 жовтня, Вищий антикорупційний суд проводив підготовче засідання у справі «Роттердам+». Саме ця формула завдала колосальних збитків споживачам електроенергії. Під час розгляду колегія суддів ВАКС ухвалила рішення про закриття справи «Роттердам+» з підстав п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, тобто закінчення строку досудового розслідування.

кримінальне провадження, НАБУ, Роттердам+, ціни на електрику, электроенергия

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER