На українських вулицях працювали камери спостереження з серверами у Москві – розслідування

Камери відеоспостереження з серверами в Москві

В Україні встановили тисячі камер відеоспостереження, які працюють на програмному забезпеченні від російського виробника TRASSIR/DSSL. Журналісти «Схем» з’ясували, що камери роками могли транслювати інформацію на сервери, розміщені у РФ.

Про це йдеться в журналістському розслідуванні “Схем”, передає Nikcenter.

Протягом останніх двох десятиліть камери виробництва TRASSIR/DSSL активно закуповували як приватні підприємства, так і державні, серед яких Адміністрація морських портів та Чорнобильська атомна станція.

Нерідко українці встановлювали відеокамери від TRASSIR/DSSL у своїх приватних будинках. Доступ до використання технологій з російським слідом заблокували лише після повномасштабного вторгнення 27 лютого 2022 року. Однак українці, в домівках яких встановлені камери, досі можуть їх використовувати за допомогою сервісу VPN.

Відео з камер спостереження не одразу потрапляє на пристрій чи телефон, до якого під’єднана камера. Спочатку інформація проходить через сервери в Москві.

«Ми бачимо, що від цієї камери йдуть запити на піддомен сайту виробника цих камер TRASSIR – m30.ru.cloudtrassir.com. Ми бачимо, що це доменне ім’я відповідає IP-адресі, яка визначається, як російська IP-адреса з геолокацією у Москві», – йдеться в розслідуванні «Схем».

Варто додати, ще раніше журналісти Nikcenter з’ясували, що на Миколаївщині масово закуповують камери відеоспостереження у виробників, які співпрацюють з РФ. Зокрема, з початку 2023 року підприємства та державні установи в Миколаївській області провели понад пів сотні закупівель обладнання для відеоспостереження. Переважно це була продукція двох китайських компаній Hikvision та Dahua, які внесені НАЗК до переліку міжнародних спонсорів війни.

Серед тих, хто закуповував у 2023 році продукцію китайських компаній – сільські та міські ради, комунальні підприємства та інші державні установи Миколаївщини. Ціна переважної більшості закупівель не перевищувала 50 тисяч гривень. Проте, у Первомайській міській раді купили системи відеоспостереження на 1,7 мільйона гривень. За умовами тендеру в місті встановлять більше сотні відеокамер від фірми Dahua.

Нагадаємо, при реконструкції лікарні у Баштанці, яку зруйнували росіяни, підрядник використовуватиме обладнання спонсора війни.

закупівля, розслідування, російські спецслужби, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER