При реконструкції лікарні у Баштанці, зруйнованої росіянами, підрядник використовуватиме обладнання спонсора війни

 

У Баштанці на Миколаївщині за 311 млн грн відновлять лікарню та поліклініку, зруйновані внаслідок російської збройної агресії. Підрядник – компанія «Південьбуд Миколаїв ЛТД» – має намір під час проведення робіт використати техніку виробництва компанії, яку НАЗК визнало спонсором війни. 

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на дані системи ProZorro.

Департамент містобудування, архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОВА завершив два тендери на реконструкцію медзакладів у Баштанці загальною вартістю понад 311 млн грн. Підряди на відновлення лікарні та поліклініки без конкурсу отримав «улюбленець» обласної влади «Південьбуд Миколаїв ЛТД». 

Департамент знову виставив додаткові вимоги для потенційних учасників, в яких могло з’явитися бажання знизити ціни. Аби запропонувати менш ніж 94% від очікуваної вартості, потрібно було надати гарантії від постачальників на ціни усіх матеріалів та обладнання. В іншому разі – довести їх наявність  на власних складах. Це складна вимога для реалізації, оскільки, за планом фінансування, половина коштів має надійти лише наступного року. 

Бажаючих взяти участь у закупівлях, крім «Південьбуд Миколаїв ЛТД», не знайшлося, відтак фірма отримала обидва контракти фактично без конкуренції. Перший – на 131,3 млн грн – за відновлення будівлі лікувального корпусу, другий – на 180,1 млн грн – за реконструкцію будівлі поліклініки з бомбосховищем.

Переможець має до кінця 2024 року розібрати завали, побудувати новий корпус та бомбосховище, відремонтувати фасади, облаштувати електромережі, опалення та вентиляцію, водопостачання та каналізації, встановити ліфти та відеоспостереження. До контракту навіть увійшло придбання великого пакета медичної техніки та її монтаж.

Вибіркова перевірка кошторисів двох закупівель, проведена журналістом Nikcenter, виявила завищені ціни на матеріали, які використовуватимуться у проєкті.

Так, гарячекатану арматурну сталь підрядник порахував за 52 360 грн/т. Моніторинг ДП «ДержДорНДІ» у серпні зафіксував середню ціну для Миколаївської області на цей матеріал майже наполовину менше – 36 416 грн/т. Оскільки на два об’єкти заплановано використати понад 300 тонн арматури, можлива переплата лише за цією позицією – до 3 млн грн.

Вдвічі дорожче середніх по регіону цін обійшовся пісок (природній, рядовий): 458 грн за кубометр. Моніторинг Служби відновлення інфраструктури у Миколаївській області показує у серпні середню ціну – 236 грн, а максимальну – 270 грн/куб.м.

Ймовірно завищені й середні ціни для області за насипні матеріали. Наприклад, щебінь фракції 10-20 мм у кошторисах «Південьбуд Миколаїв ЛТД» коштує 670 грн/куб.м, тоді як установлена ціна у регіоні – 400 грн/куб.м. За важку бетонну суміш класу В20 підряднику заплатять 4 850 грн/куб.м проти встановлених 3 555 грн/куб.м тощо.

Цікаво, що підрядник при реконструкції соціальних закладів, зруйнованих внаслідок повномасштабної війни, планує використовувати продукцію виробництва компанії, яку НАЗК включило до офіційного реєстру спонсорів війни. Для відеоспостереження планується придбати кілька десятків відеокамер китайської компанії Hikvision. Продукція цього виробника широко використовується для озброєння армії РФ. За даними, оприлюдненими НАЗК, виторг офіційного представництва компанії у Росії у 2022 році зріс на 42%. 

Такі камери дійсно дещо дешевші за аналогічне устаткування, наприклад американського бренду Vivotek, яке планують використовувати для програми «Безпечне місто» у Миколаєві. Але навіть часткова відмова від переплати за арматуру та бетон дозволила б компенсувати ці витрати.

Нагадаємо, що Баштанська багатопрофільна лікарня зазнала ракетного удару росіян у квітні минулого року, були зруйновані корпуси поліклініки та двох відділень лікарні.

ТОВ «Південьбуд Миколаїв ЛТД», яке займатиметься реконструкцією зруйнованих закладів охорони здоровʼя, зареєстровано у Миколаєві 17 років тому. Нині її єдиною власницею та керівницею є Ірина Горбуль. Раніше жінка обіймала посаду головного бухгалтера фірми за часів керівництва Дмитра Прокоф’єва. Як відомо, Прокоф’єв напередодні війни очолив Миколаївську обласну фіскальну службу, але від початку повномасштабного вторгнення тривалий час перебував за кордоном. Наразі Прокоф’єв намагається через суд поновитися на посаді та вимагає виплатити йому зарплату за цей період. 

ТОВ «Південьбуд Миколаїв ЛТД» вже у цьому році отримало кілька великих контрактів від департаменту містобудування, архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОВА. Зокрема, на капремонт історичної будівлі драмтеатру, ремонт Новопетрівської спеціальної школи у Баштанському районі тощо.

Про звʼязок Дмитра Прокофʼєва та скандально відомих миколаївських компаній, які заробляли на будівництві та реконструкції бюджетних обʼєктів, ми розповідали у розслідуванні «Друзі підрядника». Фірми, повʼязані з податківцем, зокрема «Південьбуд Миколаїв ЛТД», «прославилися» у регіоні довгобудами.

реконструкція, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER