Прокуратура через суд вимагає в навчальних закладів Миколаївщини облаштувати укриття

Незважаючи на те, що Миколаївська область є прифронтовим  регіоном, часто потерпає від обстрілів, і досі чимало шкіл та дитсадків не мають належним чином облаштованих укриттів.

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі, передає Nikcenter.

Обласна прокуратура змушена звернутися з позовом до суду про приведення в належний стан та готовність до укриття захисних споруд дитячих садків. Мова йде про Зарічненський та Радсадівський дошкільні заклади.

Прокуратура має намір через суд зобов’язати Радсадівську сільську раду та відділ освіти, культури, молоді та спорту провести ремонт і зробити захисні споруди придатними до укриття.

На балансі сільської ради знаходяться два протирадіаційні укриття. За планом площа захисних споруд складає 900 квадратних метрів і вони здатні вмістити тисячу людей. Однак в реальності укриття є лише частково готові до використання і можуть вмістити не більше 400 людей та дітей. Тобто приміщення не готове до використання за призначенням.

«Протирадіаційні укриття не здатні забезпечити захист вихованців та працівників дитячих садків та можуть створювати загрозу для їх життя та здоров’я. Попри це, власник та балансоутримувач зазначених споруд їх ремонт та облаштування не здійснює, а уповноважений орган держави у цій сфері самостійно не вживає вичерпних заходів до усунення вказаних порушень», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Наразі справа перебуває на розгляді в Миколаївському окружному адміністративному суді. Засідання поки що не розпочиналися.

Не краща ситуація з облаштуванням укриттів в інших районах області та безпосередньо в Миколаєві. Часто прибирання підвалів та створення безпечних місць є проблемою виключно місцевих жителів. Тоді як влада не надто переймається станом готовності захисних споруд в регіоні. Близько чотирьох сотень укриттів існують лише на папері. За результатами перевірок в Миколаєві одні з найгірших укриттів в Україні.

Нагадаємо, на другому році повномасштабної війни виявилося, що більшість підвалів багатоповерхівок Миколаєва та області – закриті під час тривог. А також, що вони не відповідають нормам безпеки.

Раніше повідомлялося, що в Миколаєві на другому році повномасштабної війни місцева влада перевірила укриття. З понад півтисячі сховищ та найпростіших укриттів зі списку управління цивільного захисту на офіційній карті лишилося лише 154 об’єкти.

дитсадки, захисні укриття, миколаїв, миколаївська область, школи

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER