Тисяча доларів щомісяця: на Одещині держслужбовці організували систематичне отримання хабарів

Корупція у виконавчій службі Одеси

Посадовців Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області впіймали на систематичних поборах. Вони вимагали гроші в керівників районних відділів виконавчої служби.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора, передає Nikcenter.

Правоохоронці впіймали «на гарячому» двох державних службовців, які працювали в Управлінні забезпечення примусового виконання рішень. Корупційна схема діяла протягом серпня-жовтня 2022 року.

«Систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від начальників райвідділів виконавчої служби. Щомісячно через посередника вони отримували від підлеглих з райвідділів 1 тис доларів США», – йдеться в повідомленні Офісу Генпрокурора.

Після сплати коштів керівники виконавчої служби могли спокійно працювати, не боячись зайвого контролю та позапланованих перевірок.

Загалом слідчим вдалося зафіксувати чотири випадки отримання хабарів посадовцями. Наразі розслідування завершено. Двох службовців та їхнього посередника обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди. Справу вже передали до суду.

Варто додати, що це не перший випадок корупції у сфері виконавчої служби. Зокрема, на неправомірній вигоді в Одесі декілька місяців тому впіймали начальника районного відділення Міністерства юстиції.

Керівник відділу виконавчої служби організував корупційну схему з отримання поборів від сторін виконавчого провадження. Посадовець обіцяв пришвидшене виконання рішення суду без відкриття виконавчого провадження та сплати додаткових виконавчих зборів.

Жителю Одеси, якому заборгували 20 тисяч доларів, працівник виконавчої служби обіцяв швидке повернення боргу. Щоправда, за певну винагороду в розмірі 3 відсотків від суми заборгованості.

Керівник виконавчої служби переконував не пред’являти виконавчий документ, адже в такому випадку борг стягуватиметься в гривнях, а не в доларах, що є зовсім не вигідно. Свої послуги державний службовець оцінив у 600 доларів. Під час отримання коштів його й затримали на робочому місці.

Нагадаємо, СБУ впіймала на корупції все керівництво районної ВЛК на Одещині. Масштабна схема ухилення від мобілізації успішно працювала тривалий час в Одеській області.

Раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро завершило розслідування, де головними фігурантами є суддя Приморського районного суду Одеси та адвокат. Суддя мала отримати грошову винагороду за ухвалення позитивного рішення у справі.

корупція, Одеські новини, Офіс Генерального прокурора, посадовець

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER