
Скромний початок: Миколаївська ОВА в грудні роздала понад 20 млн грн на капремонти будівель
Миколаївська обласна військова адміністрація в грудні уклала півтора десятка контрактів на капітальний ремонт медичних та адміністративних будівель загальною вартістю 21,5 млн грн. Серед тих, хто без конкурсу отримав контракти, є підрядники, які раніше «прославилися» затягуванням термінів виконання договорів та претензіями до якості виконаних робіт.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на дані системи ProZorro.
Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводу проектів розвитку Миколаївської ОВА вперше з початку російського вторгнення уклав низку контрактів на капітальний ремонт об’єктів, переважно медичних закладів та адміністративних будівель, серед яких об’єкти, пошкоджені ворожими обстрілами.
Зокрема, мова йде про капремонт одного з корпусів державного архіву на вул. Маріупольській (раніше – Московській), двох будівель обласної психіатричної лікарні, хірургічного корпусу дитячої лікарні, станції швидкої медичної допомоги, будинку дитини тощо.
Найбільша сума – 4,99 млн грн – виділена на капремонт будівлі департаменту агропромислового розвитку по вулиці Спаській.
В черговий раз бюджет буде оплачувати ремонт покрівлі 4-поверхового корпусу обласної клінічної лікарні: саме на цю справу скандальна компанія «Антарес-Буд» отримала контракт на 680 тис. грн. Також майже мільйон фірма отримала на реконструкцію приймального відділення. Цікаво, що два роки тому компанія вже виграла тендер на ці роботи вартістю понад 14 млн грн.
Нагадаємо, у розслідуванні «Друзі підрядника» Центр розповідав про низку скандалів, до яких призвела робота компанії. Фірма регулярно отримувала одні із найбільших тендерів із будівництва та реконструкції бюджетних установ. При цьому роботи майже завжди затягувалися, а на якість робіт нарікали місцеві жителі. Втім, репутація компанії не завадила департаменту містобудування без конкурсу надати їй ще чотири контракти в грудні.
Загалом, ТОВ «Антарес-Буд» в останній місяць 2022 року отримав контрактів загальною вартістю 3,8 млн грн. ТОВ «Трест «Миколаївспецбудмонтаж» – 6,5 млн грн, ТОВ «Вертикаль-Миколаїв» – 3,8 млн грн, будівельна компанія «Житлопромбуд-8» – лише один на 1,4 млн грн. Ще чотири контракти на 5,9 млн грн надано фізособі-підприємцю Андрію Берднику.
Зазначимо, що колишнього депутата Миколаївської міськради Андрія Бердника пов’язують із місцевою компанією «Південьбуд Миколаїв ЛТД». Раніше власницею цієї компанії називали дружину Андрія Бердника – Катерину Бердник, нині засновницею записана Ірина Горбуль. Втім, під час скандалу навколо тривалого ремонту шахового клубу Андрія Бердника в ЗМІ називали представником «Південьбуд Миколаїв ЛТД». Розгалужені зв’язки компаній «Південьбуд Миколаїв ЛТД» та «Антарес-Буд» Центр досліджував у матеріалі «Друзі підрядника».
Всі контракти департамент містобудування ОВА уклав без залучення електронної системи та, відповідно, без конкурсу. До того ж, замовник приховав від громадськості самі тексти договорів та кошториси. Закон дійсно дозволяє це робити на час дії воєнного стану.
Цікаво, що в цей самий час голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва наголошувала на необхідності прозорого використання коштів на відновлення Миколаєва під час презентації незалежного звіту про оцінки втрат міста для іноземних донорів.
«Працюючи на відновлення, регіон залучає як вітчизняні, так і міжнародні інвестиції. Тож головне завдання – щоб все було прозоро у використанні фінансових ресурсів. Для цього необхідно використовувати механізми електронної системи публічних закупівель Prozorro, аби ці процеси були відкритими», – сказала Ганна Замазєєва.
Нагадаємо, раніше незалежні експерти оцінили збитки Миколаєва від російських обстрілів у значно меншу суму, ніж заявляла влада.