Україна хоче створити міжнародний трибунал для путіна – ОПУ

Україна хоче створити міжнародний трибунал, який розглядатиме злочин агресії росії проти України. Проєкт може отримати назву Tribunal for Russia.

Про це заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов і посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич повідомили під зустрічі з представниками іноземних ЗМІ 21 липня.

Як розповів Антон Кориневич, наразі немає міжнародного суду чи трибуналу, який може судити політичних та військових керманичів рф за злочин агресії.

“Якщо ми говоримо про індивідуальну відповідальність, то насамперед це відповідальність за найтяжчий первісний злочин – злочин агресії”, — сказав Кориневич.

Тому мета України – притягнення до відповідальності політичного й військового керівництва росії за вчинення злочину агресії проти нашої держави, додав він.

Востаннє за злочин агресії, який тоді називали злочином проти миру, окремих осіб судили Нюрнберзький і Токійський військові трибунали, розповів Андрій Смирнов.

“Оскільки в Україні сьогодні – найбільша війна у Європі з 1945 року, то ми говоримо про те, що маємо знаходити відповідні юридичні рішення”, — сказав Смирнов.

За його словами, створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України – це інструмент досягнення мети. А саме – притягнення до відповідальності вищого політичного й військового керівництва росії, а також відновлення справедливості й покарання винних.

Нагадаємо, росія вже використала понад 50% свого "високоточного" озброєння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.

Соцмережі

Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.