05.01.2023
10:09

На Львівщині затримали ворожого агента, який збирав інформацію про стратегічні обʼєкти сходу та півдня

СБУ затримала на Львівщині російського агента, який наводив ворожі ракети на стратегічні підприємства України. Ним виявився інженер одного з держпідприємств, розташованих на сході України.

Про це розповіли у пресслужбі СБУ:

"На початку повномасштабного вторгнення його завербувала російська спецслужба для проведення розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави. Спочатку, за завданням ворога, зрадник збирав інформацію про розміщення стратегічних об’єктів у південно-східних регіонах України. Крім цього, він пропонував представникам країни-агресора свою допомогу у розробці новітньої радіолокаційної установки на основі відомостей щодо української РЛС".

Також, прикриваючись «відрядженням», агент їздив до Києва та Запоріжжя для виявлення об’єктів енергетики та залізничної інфраструктури, по яких ворог здійснював ракетні удари.

"На місці мав оглянути їхній технічний стан, рівень можливих пошкоджень і підготувати відповідний «звіт» для фсб. Наступна його «поїздка» була до Львівщини, де він намагався встановити місцезнаходження об’єктів критичної інфраструктури. Отриману інформацію мав переправити ворогу у вигляді електронних координат та фотоматеріалів з прив’язкою до місцевості", - кажуть правоохоронці.

Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки і проведення серії прицільних ракетних ударів по території регіону.

Під час обшуку у затриманого виявлено мобільний телефон із доказами листування з ворогом та символіку комуністичного тоталітарного режиму.Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Нагадаємо, ворожі агенти на території України працюють не лише на користь Росії, окремі диверсанти шпигують для союзника держави-агресора. Мешканець Чернігівщини розвідував інформацію та намагався її передати спецслужбам Білорусі.

У центрі уваги