21.10.2022
15:12

Захисники збивають 85% іранських дронів "Шахед"

Українські захисники покращили майстерність влучання по іранських дронах-камікадзе "Шахед", які зараз активно використовують росіяни. Протягом останніх двох тижнів було збито 85% ворожих безпілотників.

Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат на брифінгу 21 жовтня.

За його словами, раніше цей показник був значно менший. З часу першого застосування "Шахедів" у Куп'янську 13 вересня українські військові "набули певного розуміння", як організувати взаємодію і прикриття на певних ділянках, якими засобами краще виявляти і знищувати такі дрони.

Речник зазначив, що ці дрони навіть намагались збивати з автоматів, але це малоефективно та ще й небезпечно у густонаселених місцях.

Наразі для боротьби з "Шахедами" ефективно застосовується авіація, зенітні ракетні війська, ППО сухопутних військ, зенітні самохідні установки, крупнокаліберні кулемети та системи радіоелектронної боротьби.

Ефективність системи протиповітряної оборони України становить 64% - більше, ніж тиждень тому.

Також речник командування Повітряних сил розповів, що перший зенітний ракетний комплекс ППО "IRIS-T", який Україна отримала від Німеччини, добре себе показав під час останніх обстрілів із боку російської армії. 

У центрі уваги