05.10.2022
16:58

У одного з фігурантів справи щодо розкрадання "гуманітарки" в Запоріжжі НАБУ вилучило $230 тис готівки

Національне антикорупційне бюро під час одного з обшуків у кримінальному провадженні за фактом імовірного розкрадання гуманітарної допомоги в Запорізькій області вилучили понад 230 тисяч доларів та понад півмільйона гривень готівки.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, 30 серпня детективи НАБУ провели обшук в квартирі за місцем проживання одного з фігурантів. Унаслідок слідчих дій було вилучено грошові кошти у сумі 596 400 грн, 230 060 доларів та 650 євро, а також планшет Apple iPad Pro 11. Адвокат власника майна подав скарга на бездіяльність детектива НАБУ, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна. На його думку, це майно є тимчасово вилученим.

Детектив заперечував проти задоволення скарги і зазначив, що ним було подано до суду клопотання про арешт вилученого майна уже 1 вересня, яке надійшло до суду 5 вересня. Однак 7 вересня клопотання повернули для усунення недоліків протягом 3 діб, що органом правопорядку було зроблене. Тому суддя відмовив у задоволенні скарги.Як 

Як повідомлялося, 30 серпня детективи НАБУ спільно із департаментом контррозвідки Служби безпеки України провели понад 20 обшуків у Запоріжжі. Зокрема у приміщеннях міськради, обласної військової обладміністрації, складських приміщеннях та у житлових приміщеннях можливих причетних до злочину осіб.

Слідча дія санкціонована і здійснюється у межах розслідування за фактом можливого незаконного привласнення гуманітарної допомоги, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та незаконного збагачення. Попередня правова кваліфікація вчинених кримінальних правопорушень — ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ст. 368-5 КК України.

Днями Миколаївський міський голова Сєнкевич заявив, що обсяги гуманітарної допомоги для міста зменшилися в 10 разів.  

Нагадаємо, керівника "Локомотивного депо Миколаїв», підозрюваного у розкраданні палива під час війни, відпустили під заставу.

У центрі уваги