29.09.2022
18:33

Керівника "Локомотивного депо Миколаїв», підозрюваного у розкраданні палива під час війни, відпустили під заставу

Андрій Попов, Центр журналістських розслідувань

Центральний районний суд Миколаєва обрав запобіжний захід для в.о. начальника місцевого локомотивного депо - внесення застави 198 тис. грн. 44-річного чоловіка підозрюють у розкраданні дизельного палива на суму 1,7 млн грн під приводом допомоги ТРО під час березневих боїв за Вознесенськ. Така сама застава призначена слюсарю підприємства, а для начальника паливного складу - застава у розмірі 496 тис. грн.

Відповідне рішення прийняв слідчий суддя Дмитро Тішко, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Нагадаємо, 5 вересня 44-річному в.о. керівнику «Локомотивне депо Миколаїв» та двом його заступникам вручили підозри за ч. 5 ст. 191 ККУ "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах". 

За даними слідства, в період з 14 по 19 березня керівник виробничого підрозділу «Локомотивного депо Миколаїв», разом з двома підлеглими, зловживаючи службовим становищем, здійснив на користь ТОВ «Корпорація бузькі кар`єри» розтрату майна акціонерного товариства «Українська залізниця». Йдеться про нібито надання допомоги у вигляді 70 тис. л на суму 1 млн 710 тис. 518,64 грн для забезпечення потреб територіальної оборони. Слідство оцінює, що своїми діями посадовець завдав збитки державі в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, відповідно із законом України «Про правовий режим воєнного стану», військове командування разом із військовими адміністраціями мають право відчужувати майно, що перебуває у приватній, державній  або комунальній власності. На виконання положень цього закону Регіональна філія «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» телефонограмою надіслала порядок надання дизельного палива для потреб ЗСУ, МВС, ДПС, ГСНС та загонів Швидкої медичної допомоги.

В матеріалах справи зазначено, що підставою для надання 70 тис. л дизельного палива став лист від компанії від 14.03.2022 з посиланням на забезпечення потреб територіальної оборони Вознесенської, Олександрівської, Прибузької та Южноукраїнської ОТГ та підписаний директором ТОВ «Корпорація бузькі кар`єри», головою Вознесенської ОТГ, головою Олександрівської ОТГ, головою Прибузької ОТГ, головою Южноукраїнської ОТГ. Безоплатна передача палива комерційній фірмі була здійснена без погодження з філією «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця», що суперечить посадовим інструкціям та зазначеній телефонограмі, вважає слідство.

Зазначимо, що слідчий клопотав про взяття підозрюваних під варту. Суддя після оцінки ризиків вирішив обмежитись запобіжним заходом у вигляді застави на строк 2 місяці. 

Крім того, підозрюваним заборонено виїздити з Миколаєва без дозволу слідчого або судді, а також необхідно здати закордонні паспорти та утримуватися від спілкування один з одним та іншими колегами.  

Раніше Центр повідомляв, що пенсіонерку, яка поширювала інформацію про місця розташування підрозділів ЗСУ на Миколаївщині, відправили в СІЗО на два місяці.

У центрі уваги