09.09.2022
19:36

До війни в Україні залучені понад 80 відсотків сухопутних військ РФ – Столтенберг

Генсек НАТО закликав партнерів надавати Україні всю необхідну підтримку у боротьбі з агресором.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг на спільній пресконференції з держсекретарем США Ентоні Блінкеном в Брюселі заявив, що Росія задіяла у війні з Україною понад 80% відсотків своїх сухопутних військ.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Зараз понад 80% сухопутних військ Росії залучені до війни в Україні. Тож, звичайно, те, що там відбувається, має значення для загальної здатності Росії становити будь-яку загрозу для будь-якої країни-члена НАТО. Отже, моє перше повідомлення членам Альянсу полягає в тому, що ми вітаємо безпрецедентну підтримку, ми закликаємо до ще більшої підтримки, і ми закликаємо їх глибше дослідити запаси, щоб продовжувати надавати Україні те, чого вона негайно потребує", - сказав Столтенберг.

Він додав, що союзники по НАТО мають бути готові до довготривалої війни і тому необхідне довготривале планування в наращувані військового потенціалу країн-членів Альянсу.

"Ми створили структури тут, в НАТО, щодо оборонного планування, можливостей, щоб гарантувати, що ми зараз нарощуємо виробництво, що ми поповнюємо запаси, щоб мати можливість продовжувати надавати підтримку Україні, але це не лише підтримка України – це також забезпечення того, щоб у нас була зброя, боєприпаси, засоби для нашого власного стримування та оборони", - сказав сказав Столтенберг. 

 

Як ми повідомляли раніше, ЗСУ здатні повернути Крим під контроль України в 2023 році за умови підтримки Заходу.

 

У центрі уваги