Ремонтувати водопровід у Миколаєві буде фірма, яка фігурує у справі щодо розтрати бюджетних коштів

КП “Миколаївводоканал” може укласти угоду на реконструкцію водогону в Миколаєві з ТОВ «Авто-М», яке фігурувало у кримінальній справі щодо розтрати бюджетних коштів. Сума робіт складе 17,7 мільйонів гривень від запропонованих 19,4 мільйонів.
Про це стало відомо з системи електронних закупівель Prozorro, , передає Nikcenter.
На початку травня комунальне підприємство “Миколаївводоканал” оголосило тендер на реконструкцію водопровідних мереж у місті. На роботи виділили 19,4 мільйони гривень. Згідно з умовами тендеру, до 31 березня 2026 підрядник має завершити реконструкцію мережі водопроводу по вул. Електронна від вул. Першотравнева до вул. Олександра Янати.
В аукціоні взяли участь два товариства з Запоріжжя — “АВТО-М” та “ПМК-21”. ТОВ “АВТО-М” запропонувало виконати роботи на 1,6 мільйонів менше суми договору – за 17,7 мільйонів гривень.
Запорізька«Авто-М»належить Віктору Фоменку та Світлані Філіпенко. Фірма фігурувала в кримінальній справі, пов’язаній з розтратою бюджетних коштів. За даними слідчих, з 2019 по 2021 рік у КП «Дніпроводоканал» уклали з «Авто-М» 8 договорів на понад 40 млн грн. Зокрема, у фірми замовляли капітальні ремонти та реконструкції водоводів і роботи з усунення засмічень. Тоді правоохоронці вважали, що підрядник та дніпровські посадовці змовилися, аби привласнити бюджетні гроші.
З 2016 року фірма натендерила на близько 1 мільярд гривень, найбільше в Дніпроводоканалу. За 2025 рік товариство вже заробило 85 мільйонів, де замовниками також були “Полтававодоканал”, “Креченчугводоканал”, “Ковельводоканал”, Чернівціводоканал та інші.
Нагадаємо, службових осіб міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» підозрюють у зловживанні та змові з підрядниками з метою отримання неправомірної вигоди під час закупівель хлору та піску у 2022-2023 роках. Імовірно завищені ціни закупівель раніше виявили журналісти Nikcenter.
Також Nikcenter розповідав, що миколаївський водоканал двічі придбав рідкий хлор у цього постачальника за ціною 108 тисяч гривень за тонну. Ціна була щонайменше на чверть вища за аналогічні закупівлі інших водоканалів на той же час.
Крім цього, Nikcenter розповідав про завищені ціни під час закупівлі «золотого піску».
Ці випадки набули широкого розголосу в Україні та за її межами. Зокрема, публікації Nikcenter нещодавно згадувала данська газета у статті «Корупція триває: Данські мільйони для України під підозрою». На публікацію відреагував і міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, який назвав викладені журналістами факти брехнею.
В травні цього року на КП«Миколаївводоканалу» правоохоронці провели обшуки у справі про можливу розтрату бюджетних коштів. Епізод стосується укладання енергосервісних договорів на обслуговування об’єктів водопостачання.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою