“Золоті яйця” Міноборони: суд відпустив під заставу двох фігурантів справи

Вищий антикорупційний суд відпустив двох підозрюваних у справі про закупівлю продуктів харчування для Збройних Сил України, визначивши заставу в 1,2 та 5 мільйонів гривень. Йдеться про директора компанії-постачальника та екс-директора товариства.
Про це повідомляє пресслужба ВАКС, передає Nikcenter.
Слідчий суддя ВАКС ухвалив 9 квітня рішення, згідно з яким обрано запобіжний захід для директора компанії-постачальника у вигляді застави у розмірі 1,2 млн грн.
За інформацією Transparency International Ukraine, йдеться про директора ТОВ “Актив Компані” Валерія Мелеша.
Підозрюваний має дотримуватись низки обов’язків. Зокрема, він має прибувати за кожною вимогою детектива НАБУ та прокурора САП, а також здати на зберігання закордонні паспорти.
Також суддя ВАКС 11 квітня обрав запобіжний захід іншому підозрюваному – колишньому директору одного з товариств у вигляді застави у розмірі 5 мільйонів гривень. Суму мають внести не пізніше 5 днів з дня обрання запобіжного заходу.
У повідомленні не називається ім’я підозрюваного, але, як повідомляє Центр протидії корупції, йдеться про екс-директора ТОВ «Преміум компані» Миколу Дешпетка.
У разі внесення застави на підозрюваного покладатимуться ряд процесуальних обов’язків, серед яких: не покидати місто, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду, здати паспорт та носити електронний браслет.
Як відомо, на початку квітня 2025 року НАБУ і САП викрили схему розкрадання 733 мільйонів на закупівлях продуктів для ЗСУ. Тоді про підозру повідомили колишньому керівнику Департаменту Міністерства оборони України, власниці пов’язаних компаній-постачальниць, двом керівникам компаній-постачальниць та фізичній особі, причетним до розкрадання державних коштів на закупівлі Міністерством оборони України продуктів харчування для ЗСУ.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою