В Офісі Генпрокурора не змогли визначити, хто з пів сотні одеських прокурорів з «інвалідністю» отримав групу незаконно

В Офісі Генерального прокурора завершили службове розслідування щодо порушень при отриманні статусу осіб з інвалідністю. Під час перевірки з’ясували, що “групу” отримали 50 прокурорів з Одещини, однак в Офісі поки не можуть підтвердити, що хтось зробив це незаконно.

Про це йдеться у відповіді Офісу Генпрокурора на запит Nikcenter.

Інвалідність оформили майже 10% від фактично працюючих 537 прокурорів Одеської області. При цьому більшість службовців-чоловіків мають саме ІІ групу інвалідності: з 38 прокурорів – 32 чоловіка і лише 6 жінок. А ось серед 12 осіб з інвалідністю ІІІ групи порівну чоловіків і жінок.

У грудні 2024 року Генеральний прокурор затвердив висновок службового розслідування. Там не змогли без проведення процесуальних дій об’єктивно підтвердити фіктивність інвалідності одеських прокурорів. Відповідно, нікого з них поки що не звільнили та не відсторонили від посад.

Ба більше, в Офісі ГП не змогли встановити, чи законно отримали інвалідність і 67 прокурорів Хмельницької прокуратури, звідки почався гучний корупційний скандал. Хоча раніше тодішній Генпрокурор Андрій Костін заявляв, що прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження в рамках службового розслідування, поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень.

Копію висновку службового розслідування передали до Державного бюро розслідувань, яке веде розслідування за фактами шахрайства та використання працівниками правоохоронного органу підроблених документів.

В рамках цієї справи поки що повідомили про підозру лише двом працівникам регіональних прокуратур. Згідно з судовими ухвалами, це – звільнений за власним бажанням керівник Хмельницької окружної прокуратури та заступник керівника Уманської окружної прокуратури Черкаської області.

Раніше Nikcenter з’ясував, що серед одеських службовців з інвалідністю опинився 40-річний прокурор обласної прокуратури Віктор Непорада. У 2020 році він провалив атестацію та оформив пенсію. Згодом Непорада поновився на посаді через суд, а за три роки отримав 722 тис. грн виплат по інвалідності.

інвалідність, пенсія, Прокуратура, розслідування


Оксана Орсач

Журналістка-розслідувачка.Висвітлює у матеріалах корупцію на місцевому рівні та воєнні злочини. Працює в команді Nikcenter з 2019 року.Звертайтеся поштою orsach@nikcenter.org

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2025. NIKCENTER