У Миколаєві затримали працівника обласного ТЦК на схемі з ухилянтами
Співробітнику Миколаївського обласного центру комплектування та соціальної підтримки повідомили про підозру у схемі заробітку на мобілізації.
Про це повідомили у ДБР, передає Nikcenter.
Встановлено, що схема діяла з початку 2024 року. Двоє співробітників миколаївського ОТЦК та СП пропонували військовозобов’язаним уникнути мобілізації. Послуга охочим коштувала 4-5 тис. доларів.
За винагороду вони обіцяли вплинути на лікарів, щоб підробити медичну документацію з хибними діагнозами під час проходження ВЛК.
“За додаткову оплату в середньому 3 тис. доларів військовозобов’язані знімались з військового обліку, або отримували статус «придатний для служби в ТЦК та СП та тилових військових частинах»”, — йдеться в повідомленні ДБР.
Одного зі співробітників ТЦК затримали 9 січня 2025 року під час отримання від «клієнта» 4,5 тис доларів.
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України – зловживання впливом, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб з правом внесення застави 1 млн гривень.
Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.
Вирішується питання щодо повідомлення про підозру його спільнику. Слідство триває.
Нагадаємо, в Офісі Генпрокурора не змогли визначити, хто з пів сотні одеських прокурорів з «інвалідністю» отримав групу незаконно.
Раніше Nikcenter з’ясував, що серед одеських службовців з інвалідністю опинився 40-річний прокурор обласної прокуратури Віктор Непорада. У 2020 році він провалив атестацію та оформив пенсію. Згодом Непорада поновився на посаді через суд, а за три роки отримав 722 тис. грн виплат по інвалідності.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою