Держпідприємства Білорусі виробляють снаряди для російських «Градів» – розслідування

Низка білоруських держпідприємств займається серійним виробництвом снарядів для російської армії.

Про це йдеться в розслідуванні організації колишніх білоруських силовиків BelPol, передає Nikcenter.

За даними розслідувачів, у березні 2023 року білоруське підприємство «Завод точної електромеханіки» та російський «Сплав» підписали контракт. Згідно з договором із вересня того року Мінськ був зобов’язаний постачати до РФ по 13 тисяч запчастин для снарядів до систем залпового вогню «Град».

У списку підприємств, які займаються виробництвом снарядів калібру 122 і 152 міліметри, Білоруський автомобільний завод (Жодино), Білоруський металургійний завод (Жлобін) і Борисівський завод автотракторного електрообладнання.

У матеріалі також згадуються інші підприємства, афілійовані із зазначеними – всього їх 15. Серед них – новий проєкт, пов’язаний із Молодечанським заводом порошкової металургії.

За даними BelPol, снаряди виготовлені, в тому числі, для російських реактивних систем залпового вогню «Град», які обстрілюють Україну.

Також, за даними розслідувачів, “БелАЗ” займався гальванічним покриттям металевих втулок для реактивних снарядів та виготовленням трубних заготівель для ракет. Ці роботи завод виконував спільно з іншим підприємством – “БАЗтюб”. 

Лукашенко підтримує дії Росії у війні проти України. Він надав територію своєї країни для розміщення російських військ, що використовують її як «плацдарм для атак на Україну».

Сам Лукашенко неодноразово заявляв про свою «солідарність» з Москвою, називаючи війну «спеціальною військовою операцією» та виправдовуючи агресію Росії.

Раніше журналісти-розслідувачі виявили точне місце розташування фільтраційного табору, де катували українських полонених. Табір, до якого російські військові везли як українських військових, так і цивільних – зокрема, дітей – діяв щонайменше з березня по травень 2022 року. Амрія РФ розгорнула його на державному підприємстві “Прип’ятський альянс”, розташованому у місті Наровля в Білорусі.

Також журналісти задокументували, як танкери з російською нафтою на третій рік повномасштабного вторгнення продовжують в обхід санкцій прямувати в порти ЄС. Перевалка нафти відбувається за декілька кілометрів від берега під прапором ЄС. Така лазівка допомагає Росії збувати сировину та продовжувати отримувати великі гроші, зокрема, для продовження війни проти України.

Білорусь, БМЗ, Завод, снаряди

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2025. NIKCENTER