Тіньовий флот: Росія в обхід санкцій продовжує поставку нафти в Європейський Союз
Росія, незважаючи на санкції, продовжує везти нафту в Європейський Союз через налагоджену схему. Танкери РФ випливають завантаженими з нафтового порту Новоросійськ на Чорному морі та прямують до берегів Румунії та Болгарії, де чекають на інше судно для перевалки продукції. Така лазівка допомагає Росії збувати сировину та продовжувати отримувати великі гроші, зокрема, для продовження війни проти України.
Про це йдеться у розслідуванні Української правди, передає Nikcenter.
Журналісти показали, як танкери з російською нафтою на третій рік повномасштабного вторгнення продовжують в обхід санкцій прямувати в порти ЄС. У листопаді 2024 року з російського порту Новоросійськ на Чорному морі вирушають два судна, завантажені нафтою РФ: Lipari (зареєстрованого в Ліберії) та Sredina (зареєстрованого в Панамі).
Згідно з документами, кораблі прямували до румунського порту Констанца та до Болгарії, що порушує чинні санкції. За декілька кілометрів від берега вони певний час стоять на місці і вже порожніми повертаються назад. Судна транспортують нафту неважких сортів загальним об’ємом 160 тис. тон.
Журналісти задокументували, як російський танкер Lipari недалеко біля берегів Болгарії перевантажив продукцію на судно Stamos, яке відшвартувалось з болгарського порту. Перевалка тривала 24 години. Наступного дня Stamos повернувся до порту і розвантажився на базі “Лукойл”. Таким чином, перевантаження відбувається далеко у морі на судна під прапорами країн ЄС і доставляють нафтопродукцію у порти Європейського Союзу, ніби вона не з Росії.
Танкер Stamos, який, судячи по ватерлінії вже розвантажився вночі. Ось так російська нафта шляхом і за допомогою тіньового флоту опинилася в Бургасі, в Болгарії в Європейському Союзі на третьому році повномасштабного вторнення Росії в Україну. Також можна помітити, що дві з шести пустих бочок вже заповнені”, – вказує Михайло Ткач.
Як йдеться в розслідуванні, за перші 10 місяців 2023 року завод у Болгарії переробив майже 5 млн тон російської нафти, спрямувавши до Кремля більше 1 млрд євро прямих податкових надходжень. Саме стільки за рік, згідно з заявою Путіна, пішло на фінансування ПВК
“Вагнер”.
Простоявши у морі тиждень, російський танкер Sredina здійснив перевалку нафти на інше судно “Melahat”. Саме до нього буксири пришвартовують танкер з нафтою РФ. Обидва судна панамської реєстрації.
Інший танкер, який розвантажується у порту Констанца – Seajewel. Він прийшов у Румунію з турецького Порту Ceyhan, але після
розвантаження прямує до Росії в порт Новоросійська на завантаження. Тільки у 2024 році цей танкер в Росії завантажувався тричі: у лютому, у березні і у травні.
Танкери довжиною близько 250 метрів можуть перевозити понад 150 мільйонів літрів сирої нафти кожен.
«Уявіть, скільки таких перевалок в морі відбувається протягом року в скільки таких перевалок відбувається в інших країнах: Болгарії, Туреччині, Греції, Італії, Іспанії і так далі. І десятки і сотні мільйонів євро, які Росія заробляє на своїй нафті для того, щоб продовжувати агресію”, – наголошує журналіст УП.
За інформацією Financial Times, за перший рік повномасштабного вторгнення ЄС заплатив Росії майже 140 мільярдів євро за нафту і газ, що більше, ніж ЄС надав Україні в якості допомоги. Приблизно 80 з цих 140 мільярдів – це саме нафта.
Нагадаємо, Росія продовжує використовувати у винищувачах американські та японські комплектуючі. Незважаючи на чималий список санкційних обмежень, Росія продовжує використовувати імпортні комплектуючі у своїх винищувачах, якими бомбардує мирних українців та Сили оборони. Загалом в російських винищувачах типу Су знайшли понад 2 тисячі закордонних деталей.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою