В Одесі викрили лікарів та робітника МСЕК на продажі фіктивних довідок ухилянтам

Служба безпеки України та Національна поліція затримали в Одесі двох завідувачів відділеннями міських лікарень та секретаря голови місцевої МСЕК. Їх підозрюють у продажі військовозобов’язаним фіктивних довідок про інвалідність.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, передає Nikcenter.

Правоохоронці ліквідували ще три схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призивного віку. Вартість таких «послуг» становила від 1,5 до 12 тис. доларів з клієнта.

Оборудки діяли в Одесі, на Київщині та у Львові. Під час проведення комплексних заходів затримано 13 організаторів та учасників незаконної діяльності.

За матеріалами справи, в Одесі фігуранти організували «схему для ухилянтів» аби ті могли «відкосити» від призову на підставі фіктивної інвалідності. Правоохоронці затримали двох завідувачів відділеннями міських лікарень та секретаря голови місцевої МСЕК, які продавали військовозобов’язаним фіктивні довідки про інвалідність. До незаконної діяльності підозрювані залучили чотирьох безробітних, які підшукували потенційних клієнтів.

 

“Лікарі поставили на потік виготовлення медичних документів, що надавали можливість ухилитися від військової служби та виїхати за кордон. Вони фальсифікували історії хвороб, вносили неправдиві відомості про результати аналізів та обстежень “пацієнтів”, які дозволяли отримати інвалідність. Також ці “послуги” діяли для родичів призовників, що дозволяло останнім уникнути військової служби”, — йдеться у повідомленні Одеської обласної прокуратури.

За такі послуги військовозобовʼязані мали заплатити від 4,5 тис до 6 тис доларів, сума залежала від пакета медичних документів.

“Важливу роль у цій схемі відігравала співробітниця МСЕК, яка фактично була ключовою ланкою між лікарями та членами комісії. Вона гарантувала ухвалення “позитивного” рішення, заздалегідь узгоджуючи необхідні діагнози з членами комісії”, — зазначили у прокуратурі.

Також у Київській області затримано заввідділенням неврології та нейрохірургії однієї з лікарень та її спільника – лікаря-травматолога, які за гроші фальсифікували історії хвороб призовників. Далі фальшивки передавали до центру медико-соціальної експертизи, де клієнтам «підтверджували діагнози» та призначали групу інвалідності.

У Львові підозру отримали колишня голова і троє посадовців міжрайонної МСЕК, які фальсифікували історії хвороб, а потім видавали чоловікам медичні довідки про непридатність до військової служби.

Слідчі СБУ на підставі отриманих доказів повідомили фігурантам про підозру за статтею про перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Крім того, зловмисники підозрюються за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою), ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) ККУкраїни:

Підозрюваним загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, БЕБ в Одеській області викрило злочинну групу на продажі підроблених електроінструментів. Під час 12 санкціонованих обшуків детективи вилучили понад 2 тисячі підробок на загальну суму майже 14,4 млн грн.

 

інвалідність, МСЕК, Фіктивні довідки

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER