Урбанський приховав елітну Audi та криптовалюту на 8 мільярдів гривень

Заступник голови Одеської обласної ради Олександр Урбанський не задекларував автівку Audi RS Q8, яка оформлена на нього з весни минулого року та коштує близько 5 мільйонів гривень. Також політик продає авто, яке придбав нібито всього лише за 18 тис. грн, за понад 4 мільйони гривень.
Невідповідності в декларації Урбанського виявив Nikcenter.
Судячи зі штрафів за перевищення швидкості, Олександр Урбанський активно користується незадекларованою Audi, зокрема для поїздок до Києва. В одній з постанов вказано, що на столичному мосту швидкість авто посадовця замість встановлених 40 км/год була понад 100.

Також заступник голови облради вказував в декларації придбання торік Audi SQ8 2021 року випуску всього за 18 тис. грн. Журналісти Nikcenter знайшли оголошення про продаж цієї автівки та ідентифікували її завдяки VIN-коду – унікальному ідентифікаційному номеру транспортного засобу.

Згідно з даними з реєстру МВС, Audi SQ8 також ще у власності Урбанського, а продають її за 96,5 тисяч доларів.
Авто, вірогідно, раніше належало вже колишній дружині посадовця Наталії Урбанській. Nikcenter знайшов в Opendatabot 13 штрафів за цією Audi на її ім’я протягом 2023 року – до того, як авто переоформив на себе Олександр Урбанський.
Попередня автівка Урбанського Audi SQ7 теж мала в декларації явно занижену вартість – 500 тис. грн.
Заступник голови облради продав її після 4 місяців користування у минулому році нібито за 1 млн грн. Однак журналісти виявили, що згідно з архівом оголошення на Авто.РІА, насправді ціна продажу могла бути 115 тис. доларів – 4,8 млн грн. Дата угоди, вказана в декларації, збігається з даними сайту та реєстру МВС.

Окрім невідповідності даних по автівках, Nikcenter виявив можливі махінації Олександра Урбанського з криптовалютою.
У 2020 році він задекларував 5328 біткоїнів, що на той час було еквівалентно десь 154,5 мільйонам доларів. Проте цьогоріч у декларації за 2021 рік політик заявив, що вже не володіє цими активами, тому що подарував їх.
Хто саме нібито став власником такої кількості криптовалюти, в декларації не вказано. Олександр Урбанський наразі не відповів на питання журналістів щодо його автопарку та щедрого подарунку.
Антикорупційні експерти зазначають, що активи в криптовалюті можуть слугувати механізмом для легалізації недоброчесно зароблених коштів, коли в деклараціях посадовці вказують більше криптовалюти, ніж мають насправді.
Також журналісти з’ясували, що пов’язане з Урбанськими підприємство за останні кілька років придбало ряд дороговартісних автівок, зокрема Porsche 911 Turbo S 2023 року з нинішньою вартістю понад 13 млн грн та кілька “Мерседесів”, які коштують від 9 до 4 мільйонів.
Детальніше про автопарк політика та як він, ймовірно, безпідставно отримав право на виїзд за кордон, читайте в матеріалі Nikcenter “Хронічний обман: як заступник голови Одеської облради Урбанський приховує багате життя?”.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою