Одеському забудовнику, який халтурив на будівництві казарм для миколаївських морпіхів, віддають 145 мільйонів на реконструкцію дитсадка попри вдвічі завищені ціни у кошторисі

На Одещині Раухівська селищна рада готова замовити ТОВ «Інтобуд» реконструкцію місцевого закладу дошкільної освіти за 145,5 млн грн. Підрядник, відомий скандальним неякісним ремонтом військових казарм для морпіхів у Миколаєві, завищив ціни на основні матеріали у кошторисі подекуди вдвічі.
Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію системи Prozorro.
«Інтобуд» був єдиним учасником тендеру, але процедура відкритих торгів з особливостями дозволила йому отримати контракт без аукціону.
Проєкт реконструкції передбачає будівництво двоповерхової будівлі дитячого садка на 115 місць з модернізацією котельні та створення протипожежних резервуарів. Під час корегування проєкту у 2023 році до нього було додано облаштування споруди цивільного захисту подвійного призначення на 142 особи. Роботи мають завершитися до квітня 2026 року.
Фінансування робіт відбувається за рахунок коштів державної субвенції, зокрема, з коштів, наданих Європейським інвестиційним банком.
Це вже п’ята спроба Раухівської селищної ради знайти підрядника для свого дитсадка. Двічі закупівлі були скасовані через скорочення витрат, потім не було охочих брати участь в аукціоні. Навесні цього року було підписано контракт із зареєстрованою на Луганщині компанією «Донстрой». Однак через порушення під час тендеру на вимогу Держаудитслужби та Бюро економічної безпеки результати закупівлі були скасовані.
Вдвічі вище ринку
Nikcenter проаналізував кошториси угоди. Виявилося, що ціни багатьох матеріалів, що мають найбільшу вагу у загальній вартості проєкту, суттєво завищені від ринкового рівня.
Так, найбільше коштує арматура, на яку загалом заплановано понад 5,8 мільйонів гривень. Ціна без транспортних витрат для всіх сортів арматури вказана одна: 52 800 грн/тонна. Проте Метінвест-Одеса пропонує її по 34 050 грн/т, а інші великі гуртовики по 32 368 грн/т.
Панелі перекриття марки ПК 63.15-8 закладені до кошторису за ціною 16 087 гривень за штуку без ціни доставки, загалом на 2,7 млн грн. Тим часом, київські виробники та одеські гуртовики пропонують їх вдвічі дешевше, по 8 694 грн/шт.
Дисперсія полівінілацетатна непластифікована для дитсадка коштуватиме 230 грн/кг і обійдеться загалом у 1,2 млн грн. Тоді як у постачальників дисперсію ПВА можна придбати за ціною 148-175 грн/кг, залежно від фасування.
Сталеві швелери N16 у раухівському кошторисі оцінені у 68 500 грн/т, тоді як управління капітального будівництва Одеської міськради напередодні підписало угоду на реконструкцію однієї зі шкіл, де ціна таких швелерів вдвічі менша – 32679 гривень за тонну.
Найбільша різниця порівняно до середніх ринкових цін у кошторисі закладена для звичайного піску. Якщо «Інтобуд» порахував його за ціною 680 грн/куб.м, то за даними моніторингу ДП «Національного інституту розвитку інфраструктури», у серпні для Одеси середня ціна на пісок складала 244 гривні за кубометр.
Загалом, лише за перевіреними Nikcenter позиціями підсумкової відомості ресурсів, імовірна переплата перевищує 4 мільйони гривень. Цієї суми вистачило б на більш ніж 250 FPV-дронів для війська.
Що відомо про «Інтобуд»
Реальні власники ТОВ «Інтобуд» приховані. Раніше компанія входила до групи відомого одеського бізнесмена Олександра Коробчинського, що був застрелений на порозі власного будинку. Згодом компанія відновила свою діяльність вже під керівництвом сина покійного, Артура Коробчинського. Втім, наразі в офіційному переліку бенефіціарів «Інтобуду» не знайти прізвища Коробчинських.
За даними сервісу YouControl, засновниками «Інтобуду» є Вадим Кулікаєв (26%), який з серпня очолює компанію, та ТОВ «Компанія з управління активами «Одесабудінвест». А от власником останнього записане ТОВ «Урбаніка», 99% якого належить самому товариству “Урбаніка” і лише 1% – Анжеліці Коробчинській. За такої схеми Анжеліка Коробчинська має вирішальний голос в управлінні компанії.
Проте сама «Компанія з управління активами «Одесабудінвест» використовує свої активи виключно в інтересах пайового інвестиційного фонду «Атлас». Список власників останнього закритий.
Компанія ТОВ «Інтобуд» – один з великих забудовників Одеси. Зокрема, вона була замовником будівництва житлового масиву «Острови» у Суворівському районі Одеси, а також групи багатоповерхівок у селищі Котовського.
Реконструкція дитсадка – це перша, хоч і умовна, перемога компанії на відкритому тендері. Досі «Інтобуд» отримував бюджетні підряди за прямими угодами. Наприклад, на підтвердження свого досвіду для тендеру у Раухівці компанія надала угоди із КП «Міське капітальне будівництво» на будівництво двох житлових 20-поверхівок у Суворівському районі за 76 та 78 мільйонів гривень. Але згадки про такі закупівлі у системі Prozorro відсутні.
Також за прямими угодами «Інтобуд» у 2014 році отримав підряди на ремонт військових містечок №5 та №177 у Миколаєві, де мали розміщуватися військові частини, виведені з Криму. Nikcenter писав про численні порушення підрядником вимог до будівельних робіт, але у Південно-Східному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінні Міноборони журналістам відмовили в наданні інформації, посилаючись на військову таємницю.
дитсадки, закупівля, реконструкція, тендер
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою