Віталія Кіма впіймали на брехні щодо завищення цін по будівництву водогону в Миколаєві

Віталій Кім про будівництво водогону

Нещодавно в інтерв’ю голова Миколаївської ОВА Віталій Кім поділився думками щодо закупівель, які проводила адміністрація. Торкнувся у розмові посадовець і теми про завищення цін на будівництві фортифікацій та водогону.

Про це повідомляють «Наші гроші», передає Nikcenter.

Журналісти «Наші гроші» з’ясували, що під час проведення тендеру на будівництво водогону в Миколаєві вартість труб завищили у два-три рази у порівнянні з цінами відомих виробників. До того ж Миколаївська ОВА уклала договори на проведення ремонтних робіт з підрядниками зі скандальним минулим.

Зокрема, одним з підрядників є фірма «Одеспеценерго» під керівництвом Вадима Шевеленка, який нещодавно став фігурантом гучного скандалу в Одесі, коли він образив ветерана ЗСУ.

Після виходу журналістського розслідування Віталій Кім пообіцяв особисто перевірити кошторис водогону та провести перемовини з підрядником про отримання знижок на будівельні ремонти.

Проте, з моменту заяви очільника військової адміністрації пройшов майже рік, а ситуація з кошторисами водогону не змінилася. Також в ОВА не оприлюднили жодних накладних про ціни, за якими оплачуються поставки будматеріалів.

Однак, в інтерв’ю «Громадському» Віталій Кім поспішив заявити, що за останніх пів року ринкові ціни на труби виросли на 30 відсотків. За інформацією журналістів «Наші гроші» протягом року стрімкого зростання цін на труби не відбулося, оскільки основним елементом поліетиленових труб є гранули ПЕ 100, які виготовляють з нафти. При цьому вартість нафти на світовому ринку суттєво не змінилася, тому і ціни українських виробників тримаються приблизно на одному рівні, який є у два рази нижчим, ніж запропонована підрядником вартість в тендері ОВА.

Схожа ситуація і з матеріалами для будівництва фортифікацій у Миколаївській області. В кошторисах обласної військової адміністрації були закладені найбільші ціни на колоди – 11400 гривень за кубометр та 720 гривень за куб доставки. Вартість матеріалів Миколаївської ОВА навіть перевищила скандальне будівництво фортифікацій на Харківщині.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА заявив, що ціни на труби для водогону зросли на третину. Віталій Кім поскаржився на те, що будівництво водогону йде досить важко, оскільки постійно змінюються ціни.

Раніше повідомлялося, що у Кіма пояснили обмеження для учасників великих торгів, які експерти називають дискримінаційними. «Відсіювання» учасників великих тендерів, які мають намір запропонувати ціни, нижчі за очікувану вартість закупівлі, в Миколаївській ОВА назвали боротьбою з так званими тендерними тролями.

будівництво, Віталій Кім, водогін, закупівля, Миколаївська ОДА, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER