Продовження справи одеського аеропорту: колишній мер Одеси намагався зняти арешт з свого майна

Справа одеського аеропорту

Ексмер Одеси Олексій Костусєв залишився без майна, оскільки вся нерухомість та автомобілі опинилися під арештом. Колишній посадовець безрезультатно оскаржував в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду накладені обмеження.

Про це стало відомо з рішення Апеляційної палати, передає Nikcenter.

Зокрема, під арешт потрапили дві земельні ділянки, три житлові будинки та квартира, зареєстровані на Олексія Костусєва. Окрім того, суд арештував корпоративні права колишнього посадовця в компаніях – «ТРК Одеса плюс» та товаристві «ТРК Нова хвиля».

Адвокат Олексія Костусєва подав скаргу на рішення суду.

«Захисник зазначав, що його клієнт не підписував рішення Одеської міської ради, відмінне від того, яке було проголосоване та прийняте депутатами під час сесії Одеської міської ради 29.04.2022, а сам Костусєв О. ніколи не був у складі жодної злочинної групи, не був виконавцем, організатором, підбурювачем вчинення кримінальних правопорушень, не заволодівав чужим майном, у тому числі КП «Міжнародний аеропорт Одеса» шляхом зловживання своїм службовим становищем», – йдеться в ухвалі суду.

Проте Апеляційна палата залишила скаргу адвоката Олексія Костусєва без змін, залишивши в силі рішення Вищого антикорупційного суду.

Варто додати, арешт на майно ексмера Одеси наклали в рамках розслідування кримінального провадження щодо заволодіння міжнародним аеропортом «Одеса». Зокрема, у 2011 році злочинна група, до якої увійшли мер міста Олексій Костусєв, його заступник, директор одного з товариств та бізнесмени Олександр Борухович і Борис Кауфман привласнили майно аеропорту.

В результаті реалізації корупційної схеми міжнародний аеропорт «Одеса» перейшов в спільне володіння приватної компанії та територіальної громади. Проте, місто фактично втратило контроль над майном й не отримувало жодних доходів від діяльності аеропорту.

Щоб майновий комплекс не повернувся знову у власність міста, аеропорт заставили в банку для отримання кредиту. При цьому кошти за взятий кредит не сплачувалися протягом десяти років.

Нагадаємо, раніше колишній мер Олексій Костусєв також здійснив спробу оскаржити угоду про визнання вини, яку уклав його заступник у справі привласнення аеропорту. Заступник міського голови Одеси Анатолій Орловський, який є фігурантом справи про привласнення майна місцевого аеропорту, уклав угоду з прокурором. Однак, це не надто сподобалося ще одному учаснику кримінального провадження – Олексію Костусєву.

аеропорт, арешт майна, кримінальне провадження, мер, Одеса, Одеські новини

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER