На Одещині керівництво нацпарку не допустило аудиторів: відкрито кримінальне провадження
В березні 2024 року ревізори Державної аудиторської служби мали намір перевірити діяльність нацпарку «Тузлівські лимани» в Одеській області. Однак, керівництво парку не допустило аудиторів на територію.
Про це повідомили в пресслужбі Південного офісу Держаудитслужби, передає Nikcenter.
У перешкоджанні роботи ревізори звинуватили керівницю національного парку Ірину Вихристюк. Посадовиця не зважала на кримінальну відповідальність за втручання в роботу працівників Держаудитслужби.
Так, вкінці 2023 року аудитори отримали інформацію про те, що в національному природному парку «Тузлівські лимани» можливе неефективне чи незаконне використання бюджетних коштів. Спочатку директор Ірина Вихристюк пояснила відмову в допуску контролерів тим, що вона перебуває у відрядженні.
Після повернення з відрядження директор організації відмовилася підписувати направлення та програму ревізії. В результаті Державне бюро розслідувань таки відкрило кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботи органа фінансового контролю.
В Ірини Вихристюк своя версія подій. За словами посадовиці, перевірка є замовною, а її підставою нібито є лист Служба безпеки України, який керівництву парку ніхто не надав.
«Більш того, в ОП Держаудитслужби з’явився новий керівник, давно відомий мені і не лише мені – Ставнічук – недолюстрований чиновник доби Януковича. У нього є претензії особисто до мене, тоді до чого тут установа», – пояснила директорка «Тузлівських лиманів».
Зазначимо, річний бюджет національного парку на Одещині складає 5,5 мільйонів гривень. При цьому майже усі кошти витрачають на зарплату 45 працівників. Місцеві органи влади вже звернулися в Міністерство довкілля з вимогою звільнити керівництво «Тузлівських лиманів». Посадовців природного парку звинуватили в браконьєрстві та нецільовому використанні бюджетних коштів.
Нагадаємо, на Одещині судитимуть посадовця національного парку, який дозволив вирубати 200 гектарів заповідника. Начальник однієї з філій державного підприємства «Ліси України» організував вирубку дерев без жодних дозвільних документів на території Національного природного парку Одещини.
Раніше повідомлялося, що в Національному парку Одещини знищили пів тисячі дерев. Під час воєнного стану активізувалася незаконна вирубка дерев. Національний природний парк «Куяльницький» в Одеській області через зловживання посадовців зазнав збитків на 79 мільйонів гривень.
аудит, зловживання, кримінальне провадження, національний парк, Одеські новини
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою