У Херсоні суд розгляне справу керівника департаменту ОВА, який привласнив на ремонті шкіл та лікарень понад 7 млн гривень

На Херсонщині привласнили 7,7 млн з бюджету

Правоохоронці завершили розслідування за фактом привласнення грошей з бюджету під час відновлення об’єктів інфраструктури в Херсонській області. Головним фігурантом кримінального провадження є керівник одного з департаментів ОВА.

Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро, передає Nikcenter.

Начальник департаменту обласної військової адміністрації разом з власником та керівником приватного товариства організували технічне обстеження пошкоджених окупантами місцевих лікарень та навчальних закладів.

Посадовець змовився з представниками приватного підприємства та завищив ціну технічного обстеження 107 об’єктів соціальної інфраструктури, куди увійшли школи, лікарні та інші будівлі. При цьому вартість технічного обстеження була більшою за ринкову ціну щонайменше у 15 разів.

Зокрема, загальна сума договору склала 10 мільйонів гривень, хоча по факту такі послуги мали б коштувати 534 тисячі гривень.

«У результаті учасники схеми заволоділи коштами резервного фонду Кабінету Міністрів України на суму понад 7,7 млн грн», – розповіли в Антикорупційномму бюро.

Підозру повідомили керівнику департаменту Херсонської обласної військової адміністрації, засновнику товариства та його директору. Їх обвинувачують в заволодінні бюджетними коштами.

Зазначимо, в Херсоні передали до суду справу двох працівниць комунального підприємства «Херсонтеплоенерго». Директора та головний бухгалтер привласнили бюджетні гроші під  час окупації міста.

На рахунках комунального підприємства знаходилося чимало коштів, сплачених жителями міста за постачання теплової енергії. Керівниця підприємства не зберегла, а навпаки привласнили гроші з рахунків «Херсонтеплоенерго».

Спочатку гроші переказали на рахунки профспілкової організації, після чого її керівник оформив безвідсоткові позики нібито на побутові потреби. На останньому етапі корупційної схеми гроші перерахували на приватні рахунки директора та головного бухгалтера.

Нагадаємо, депутат Одеської обласної ради разом з селищним головою привласнили понад 16 млн гривень на вуличних ліхтарях. Кримінальне провадження щодо депутата Одеської обласної ради відкрили ще у листопаді 2023 року.

У 2018 році він посприяв укладенню селищним головою територіальної громади договорів на встановлення вуличного освітлення без застосування тендерних процедур. Угоди були укладені з товариством підконтрольним депутату.

бюджетні кошти, кримінальне провадження, привласнення, Херсон, Херсонська ОВА

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER