КП «Захист», що ремонтує укриття у будинках Миколаєва, згадало про обов’язок оприлюднювати кошториси після публікації Nikcenter

 

Протягом пів року комунальне підприємство «Захист», яке ремонтує укриття у житлових будинках Миколаєва, ігнорувало розпорядження міського голови про обов’язкову публікацію кошторисів ремонтних робіт. Після публікації Nikcenter та запиту нашої редакції до департаменту внутрішнього фінансового контролю «Захист» наважився відкрити кошториси ремонтів.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на оприлюднені в Prozorro документи. 

Нагадаємо, торік міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич підписав розпорядження №155 «Про оприлюднення додаткових документів в машинозчитувальному форматі при закупівлі робіт та послуг». Мер зобов’язав усі виконавчі органи, комунальні підприємства та установи Миколаївської міськради публікувати кошториси на послуги з капітальних та поточних ремонтів. Ініціатива міського голови отримала в медіа гучну назву «антикорупційний прорив».

Замовники закупівель ремонтних робіт коштом бюджету часто приховують кошториси, що залишає багато можливостей для завищення цін.

Nikcenter проаналізував виконання цієї антикорупційної ініціативи. За півроку було проведено 678 закупівель ремонтних робіт коштом міського бюджету. За цей час підлеглі Сєнкевича роздали 131 договір на ремонт на суму 65 млн грн без оприлюднення кошторисів.

Абсолютним лідером з ігнорування антикорупційних вимог мера стало КП «Захист», яке очолює Олександр Олійников. Після впровадження особливих вимог до прозорості, підприємство провело 36 закупівель ремонтів найпростіших укриттів на 6 мільйонів. В жодному випадку на Prozorro не оприлюднені ані тексти договорів, ані кошториси, ані відомості цін на матеріали.

4 червня КП «Захист» повідомив про проведення чергових трьох закупівель ремонту сховищ у підвалах будинків. Тоді ж на підприємстві нарешті вирішили виконати розпорядження мера. Щоправда, тексти договорів, як і раніше, приховуються. Однак кошториси та ціни на будівельні матеріали оприлюднені на Prozorro.

Ремонт укриття за адресою вул. Адміральська, 23У виконає підприємець Сергій Антонов за 199,5 тис. грн, по вул. Потьомкінська, №16У – Сергій Князєв за 194,2 тис. грн. Найпростіше сховище у будинку по вул. Гонгадзе, 26/2  ремонтуватиме ФОП Володимир Усатий за 199,6 тис. грн.

Nikcenter перевірив ціни будівельних матеріалів у кошторисах. Наведені ціни на шпатлівки сатенгіпс та ізогіпс, грунтовку та фарбу в цілому – на ринковому рівні.

Раніше Nikcenter проаналізував, як у Миколаєві відкривають ціни кошторисів поточного та капітального ремонту  розпорядників бюджетних коштів та чому для прозорості потрібні саме машиночитані формати даних.

закупівля, захисні укриття, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER