Завершили розпочате ворогом: у Миколаєві чоловік та син голови адміністрації демонтували частину пам’ятки архітектури

Руйнування Дачі Кудрявцевих

«Дача Кудрявцева» є пам’яткою архітектури 19 століття місцевого значення. З 2021 року будівля перебуває у власності товариства «РЕСТРО КЛАБ», власники якого проводять реконструкції та демонтаж без погодження відповідних органів.

Про це повідомили у Відділі охорони культурної спадщини Миколаєва, передає Nikcenter.

У 2022 році під час чергового ракетного обстрілу одна з будівель “Дачі Кудрявцева” була серйозно пошкоджена. Зокрема, ворожа ракета зруйнувала частину другого поверху північно-східного крила  будівлі.

У 2023 році працівники Відділу охорони культурної спадщини провели обстеження маєтку. За результатами обстеження власникам надали рекомендації провести першочергові роботи зі збереження будівлі. Однак, замість того, щоб відновити маєток, власники вирішили повністю демонтувати пошкоджену частину.

«Жодних офіційних повідомлень  від власника пам’ятки архітектури місцевого значення «Комплекс «Дача Кудрявцева. Кін. ХІХ століття» щодо ходу ремонтних робіт, стану пам’яток відділ охорони культурної спадщини не отримував», – йдеться в повідомленні Відділу культурної спадщини.

Власник намагався переконати представників державного органу в тому, що узгоджував реставрацію з відділом охорони культурної спадщини вищого рівня. Від власників «Дачі Кудрявцева» чекають письмових підтверджень їхнім словам.

Варто додати, кінцевими бенефіціарами ТОВ «РЕСТРО КЛАБ» є син та чоловік голови адміністрації Інгульського району та представниці фракції мера у міській раді Ганни Ременнікової – Борис та Валентин Берестнєви.

Станом на 2020 рік «Дача Кудрявцева» була єдиним вцілілим маєтком у Миколаєві. Будівля вціліла у Другу світову війну, однак не пережила перебування у власності місцевих посадовців.

Зазначимо, це не перший випадок руйнування історичної будівлі в Миколаєві. Минулого року невідомі частково зруйнували будівлю 200-річної синагоги, яка має статус пам’ятки історії місцевого значення.

Синагога, яку було відкрито у 1822 році, розташована за адресою Шнеєрсона, 13, в історичній частині Миколаєва. Понад 30 років тому будівля була передана у власність єврейської громади. Будинок належить до пам’яток архітектури культурної спадщини. Синагога довгий час перебуває в аварійному стані. У Миколаївській міській раді заявили, що не надавали жодних дозволів на проведення змін зовнішнього вигляду будівлі.

зруйновані будинки, миколаїв, пам'ятка культури, посадовець, районна адміністрація, руйнування

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER