Результати масштабної перевірки ТЦК: у восьми посадовців військкоматів знайшли ознаки незаконного збагачення

Перевірка незаконного збагачення воєнкомів

Національне агентство з питань запобігання корупції провело масштабну перевірку декларацій керівного складу ТЦК. Це третина з усієї кількості працівників військкоматів.

Про новину повідомили голова комітету з питань антикорупційної політики у ВР Анастасія Радіна, передає Nikcenter.

У деклараціях восьми посадовців ТЦК знайшли порушення та направили усі матеріали до правоохоронних органів. Сума незаконного збагачення склала 265 мільйонів гривень.

«Наразі НАЗК перевірило третину посадовців керівного складу ТЦК (541 із приблизно 1700 осіб, за даними Агентства)», – зазначила Анастасія Радіна.

Посадовці військкоматів не змогли пояснити придбані активи на 6 мільйонів гривень. Окрім того, в деклараціях знайшли недостовірні дані на 7 мільйонів гривень. Наразі перевірка працівників територіальних центрів соціального комплектування та військово-лікарських комісій продовжується.

НАЗК проводить детальну перевірку способу життя ще 28 працівників військкомату. За словами представниці комітету з питань антикорупційної політики, щонайменше дві декларації стали рекордсменами за обсягами незаконного збагачення у порівнянні з десятками тисяч декларацій інших посадовців.

Найбільша справа на основі матеріалів НАЗК стосується колишнього керівника Одеського ТЦК Євгена Борисова, якому у 2023 році вручили підозру про незаконне збагачення. Сума його необгрунтованих статків перевищила 188 мільйонів гривень.

Ще одним рекордсменом є заступник начальника одного з військкоматів. На його особисту банківську картку військовослужбовці переказали 400 тисяч гривень. Скоріш за все посадовець витратив гроші на власні потреби. Правоохоронці з’ясовують законність витрачання коштів.

Найбільше ознак корупційних правопорушень виявили у деклараціях працівників ТЦК Одеси, Дніпра, Полтави та Запоріжжя.

Зазначимо, родина одеського воєнкома Борисова придбала в Іспанії статки на мільйони доларів. Родину керівника ТЦК викрили на дорогих покупках в Іспанії. Журналістам вдалось зібрати докази того, що під час повномасштабної війни родичі Євгена Борисова придбали на іспанському узбережжі автівки та нерухомість на мільйони доларів.

Раніше повідомлялося, що скандальному одеському військкому Євгену Борисову зменшили заставу. Ухвалою суду розмір застави зменшили на третину – до 100 мільйонів гривень. Євген Борисов перебуває під вартою з моменту затримання у 2023 році.

НАЗК, незаконне збагачення, Одеські новини, перевірка, ТЦК

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER