Миколаївщина серед аутсайдерів за кількістю закуплених дронів для ЗСУ

Безпілотники для ЗСУ

Громади та місцеві адміністрації також долучаються до допомоги Збройним Силам України, купуючи безпілотники та іншу техніку з власних бюджетів.

Про це повідомляє Громадський моніторинг України, передає Nikcenter.

Загалом з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2024 року місцеві адміністрації купили 36 248 дронів на суму у 2 мільярди 763 мільйони 287 тисяч гривень.

З 1629 місцевих органів виконавчої влади безпілотники закупляли 247 місцевих органів влади, тобто більш як 28 відсотків від загальної кількості.

На першому місці серед регіонів Дніпропетровська область, де придбали 5609 дронів на 707 мільйонів гривень. Також у трійку лідерів увійшли Львівська та Житомирська області, які витратили сумарно з бюджетів 444 мільйони 637 тисяч гривень.

В Одеській області місцеві органи виконавчої влади придбали 479 штук та 30 комплектів БПЛА на суму в  93 мільйони 958 тисяч гривень. В Херсонській області дещо гірша ситуація: з бюджету виділили на закупівлю 1296 безпілотників 62 мільйони 138 тисяч гривень.

На останніх сходинках рейтингу опинилася Миколаївська область, де місцева влада за два роки повномасштабної війни змогла придбати 163 БПЛА за 24 мільйони 393 тисячі гривень. Гірша ситуація, ніж в Миколаєві лише у Кіровоградській, Закарпатській та Донецькій областях.

Однак, нещодавно у Миколаївській обласній військовій адміністрації різко змінили позицію та оголосили тендер на закупівлю FVP-дронів для потреб Збройних Сил України. Замовник планує купити тисячу розвідувальних дронів на 16 мільйонів 900 тисяч гривень. Безпілотники мають поставити до 10 червня.

Після цього БПЛА передадуть Збройним Силам України для виконання бойових завдань. В технічному завданні вказано, що придбання товару є необхідним, оскільки існує потреба в укомплектуванні наступального потенціалу військових формувань.

Безпілотні літальні апарати повинні бути новими, не раніше 2023 року випуску та мати гарантію не менше 12 місяців з дня його поставки.

Nikcenter звертався до голови ОВА Віталія Кіма та міського голови Олександра Сєнкевича з проханням повідомити, чи планує влада за бюджетний кошт придбати для миколаївських військових такі необхідні безпілотники. Проте обидва посадовці запити на коментар проігнорували.

Раніше журналісти Nikcenter повідомляли, що у регіонах закуповують БПЛА за кошти місцевих бюджетів – миколаївська влада ігнорує питання придбання дронів для військових. Згідно з інформацією, оприлюдненою у системі Прозоро, протягом 2022-2023 років ані в Миколаївській ОВА, ані в Миколаївській міській раді жодної закупівлі безпілотників не проводили.

безпілотники, бюджетні кошти, миколаївська область, ударні безпілотники

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER