Миколаївська фірма потрапила до «великої п’ятірки» компаній, які освоїли половину бюджетних коштів на відеоспостереженні в Україні

У 2022-2023 роках в Україні уклали договорів на придбання, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження загалом на близько 1,5 мільярди гривень. Близько половини з цієї суми освоїли лише п’ять компаній, серед яких – фірма з Миколаєва.
Про це йдеться у дослідженні Nikcenter «Під наглядом Китаю: бюджетники під час війни закуповують небезпечні камери відеоспостереження».
Пошук у ProZorro за ключовим словом «відеоспостереження» виявив близько 250 компаній та підприємців, які отримали підряди у цій галузі. Майже половину цих коштів отримали п’ять компаній.
Найбільшими учасниками ринку залишаються столичні компанії «Інженіринг-Аналітика» та «Інфраструктура безпеки». Обидві переважно використовують обладнання, зокрема камери відеоспостереження, компанії Hikvision, яку контролює уряд Китаю.
Саме до обладнання відеоспостереження від компанії Hikvision Digital Technology найчастіше висувають звинувачення щодо несанкціонованого витоку даних. Зокрема, через це щодо них впровадили санкції США та деякі західні країни.
Компанія «Інженіринг-Аналітика» (власники Олег Сохан, Володимир Перепелиця та Валерій Клебан) за два роки отримала підрядів на 241,7 млн грн. Фірма була залучена до створення систем «Безпечне місто» в найбільших містах України.
ТОВ «Інфраструктура безпеки» (власник Олег Панасюк) було створено 23 лютого 2022 року, і вже встигло зібрати замовлень на майже 230 млн грн. Компанія віддає перевагу продукції Hikvision.
Ще одна компанія з ТОП-5, ТОВ «Системи безпеки ВВК» (власник – Кирил Недашковський), працює переважно із розпорядниками з Дніпра та Дніпропетровської області. Вона також постачає обладнання Hikvision.
Nikcenter розповідав, що після внесення китайських компаній Hikvision та Dahua до списку міжнародних спонсорів війни та критику використання небезпечного обладнання у 2023 році частка інших виробників у закупівлях систем відеоспостереження помітно зросла.
Зокрема, це призвело до потрапляння у «першу п’ятірку» миколаївської фірми «Конус-Відео» Констянтина Іващенка з портфелем замовлень на 67,5 млн грн. Компанія активно використовує обладнання тайванської компанії Vivotek.
Столична «Компас Інжиніринг» за два роки війни отримала контрактів на 79,3 млн грн. Входить до групи «Октава-Капітал» Олександра Кадракова. Забезпечує відеоспостереження для військових частин, Держслужби спецзв’язку і великих державних концернів.
Nikcenter також дослідив, які камери відеоспостереження обирали окремі групи замовників. Виявилося, що навіть у військових частин більше половини придбаних камер – вироби Hikvision та Dahua.
Найбільшу долю потенційно небезпечні камери займали у контрактах органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств. Нагадаємо, саме вони фінансують створення систем вуличного спостереження для проєкту «Безпечного міста».
А от Служба безпеки України майже повністю відмовилася від камер компаній, які контролює уряд країни-союзника Росії.
Які регіони придбали найбільше небезпечних камер відеонагляду протягом двох років повномасштабної війни, читайте у дослідженні Nikcenter «Під наглядом Китаю».
відеоспостереження, закупівля, тендер
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою