В Миколаєві керівник держпідприємства «роздав» землі лісового фонду на 44 мільйони гривень

Землі лісового фонду Миколаївщини

Колишній директор одного з лісогосподарських підприємств Миколаєва незаконно передавав земельні ділянки місцевим підприємцям та фермерам. В результаті держава зазнала багатомільйонних збитків.

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі, передає Nikcenter.

З 2017 до 2020 року, перебуваючи на посаді, директор лісогосподарства проігнорував вимоги до використання земельних ділянок за їх цільовим призначенням.

«Посадовець передав ряду фермерських господарств та місцевим підприємцям земельні ділянки державного лісового фонду, з цільовим призначенням – лісорозведення, для вирощування на них сільськогосподарських культур», – розповіли в прокуратурі.

Збитки завдані державі незаконними діями колишнього керівника підприємства оцінили в 44,6 мільйона гривень. Посадовцю повідомили підозру в перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.

Слід зазначити, нещодавно в Миколаївській області вдалося повернути в державну власність землі лісового фонду вартістю 98 мільйонів гривень. Земельні ділянки незаконно передали в комунальну власність для сільськогосподарських потреб.

Щоб повернути землі, прокуратура звернулася з позовом до Держгеокадастру. При формуванні земельних ділянок сільськогосподарського призначення та передачі їх територіальній громаді були допущені серйозні порушення.

В результаті особливо цінні лісогосподарські землі вибули з постійного користування державного підприємства. Загальна площа земельних ділянок склала 9 гектарів.

Також державі вдалося повернути земельну ділянку, яку передали під будівництво дачі жителю Миколаївщини. Оцінили землю в один мільйон гривень. До того вона перебувала в постійному користуванні Очаківського лісомисливського господарства. Розташована земельна ділянка в прибережній смузі Тилігульського лиману.

Нагадаємо, в Національному парку Одещини знищили пів тисячі дерев. Під час воєнного стану активізувалася незаконна вирубка дерев. Національний природний парк «Куяльницький» через зловживання посадовців зазнав збитків на 79 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялося, що в Миколаєві скасували незаконну приватизацію земель лісового фонду. Землі лісового фонду вартістю 60 мільйонів гривень передали в комунальну власність. Прокуратура звернулася до суду про визнання незаконними наказів Держгеокадастру.

земельна ділянка, кримінальне провадження, лісове господарство, миколаїв, підприємство

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER