В НАЗК відповіли, коли відкриють доступ до електронних декларацій чиновників

Відкриття е-декларацій

Через декілька днів в Україні відкриють доступ до реєстру електронних декларацій державних службовців. Проте, декларації однієї з категорій будуть засекречені.

Про це повідомили в Національній агенції з питань запобігання корупції, передає Nikcenter.

Наразі в НАЗК завершують роботи над відкриттям реєстру. 10 грудня електронні декларації подані чиновниками цілодобово перебуватимуть у відкритому доступі, щоправда, з врахуванням заходів безпеки.

Однак, електронні декларації військовослужбовців та членів їхніх сімей і надалі будуть закриті для громадськості. Обмеження не стосуватимуться членів військово-лікарських комісій та осіб, відповідальних за проведення закупівель. Ініціатором вилучення декларацій виступив Генеральний штаб.

«На підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а і повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подані за всі періоди. Всі документи, подані до Реєстру декларантами, стосовно яких на підставі подань вже застосовані заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично», – йдеться в повідомленні НАЗК.

При цьому декларації військовослужбовців вилучатимуть і після 10 грудня. Заходи діятимуть до завершення воєнного стану в Україні.

Варто додати, нещодавно в розслідуванні журналісти Nikcenter з’ясували, як змінилися статки народних депутатів від Миколаївської області за час війни. Зокрема, народна депутатка Ірина Кормишкіна у 2023 році стала власницею понад 100 гектарів землі у Первомайському районі, які вона успішно здає в оренду своєму новому чоловікові Юрію Кормишкіну. Також автопарк нардепки поповнився елітним авто Mercedes-Benz S500L 2021 року.

Після обрання до парламенту покращився матеріальний стан і народного депутата Максима Дирдіна та його дружини. На парламентаря записали гараж в Ірпені, а на його дружину – дві квартири на 30 і 27 квадратів у Петропавлівській Борщагівці.

Цікаво, що всі народні депутати, які представляють в парламенті Миколаївщину, дружно проголосували за повернення е-декларування, проте з закритими для публічного доступу деклараціями.

Нагадаємо, президент підписав закон про повернення е-декларування. 10 жовтня, президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає повернення декларування статків для чиновників всіх рівнів та обов’язкове відкриття декларацій.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада повторно проголосувала за закон про е-декларування. За законопроєкт віддав голоси 341 народний обранець. Запропоновані Володимиром Зеленським зміни передбачають відкриття декларацій одразу після набуття документом чинності.

декларації, депутати, НАЗК, посадовець, чиновники

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER