Результати опитування: Україна наближається до країн з низьким рівнем корупційних практик

Боротьба з корупцією в Україні

Національне агентство з питань запобігання корупції провело дослідження, скільки українців готові давати хабарі за вирішення тих чи інших питань. Результати вразили.

Про це в ефірі телемарафону повідомив керівник НАЗК Олександр Новіков, передає Nikcenter.

В Агентстві провели дослідження, які показали, що понад 60 відсотків українців не готові використовувати корупційні практики в жодному випадку. Хоча ще у 2010 році рівень корупційних практик складав 60 відсотків, адже саме цей відсоток українців стикався у своєму житті з хабарництвом.

«У 2019 році цей процент знизився до 27%, і на сьогодні він складає лише 17%. Це просто колосальні цивілізаційні зміни, які свідчать про те, що Україна наближається до некорумпованих, а отже, заможних і безпечних країн», – зазначили в НАЗК.

Світова мапа індексу сприйняття корупції демонструє, що бідність та війни переслідують ті країни, де високий рівень корупції.

За словами очільника НАЗК, в Україні дієво працює сучасна система запобігання корупції. Зокрема, після Революції Гідності почали роботу НАБУ, НАЗК, ВАКС та САП, адже корупція фактично перешкоджала існуванню української держави.

Своєю чергою опитування Transparency International Ukraine показали, що головними проблемами українці вважають війну та корупцію. При цьому корупція турбує людей більше, ніж повторення воєнних дій. Також більшість українців непокоїть великий масштаб руйнувань внаслідок російської агресії.

Варто додати, в Державному департаменті США позитивно відзначили антикорупційні реформи в Україні, серед яких декларування доходів чиновниками всіх рівнів та обрання суддів Вищого антикорупційного суду.

Лише в цьому році слідчі та прокурори антикорупційних органів відкрили справи щодо двох десятків високопосадовців, серед яких і колишній голова Верховного Суду.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за збільшення чисельності Антикорупційного бюро. Парламент прийняв Закон «Про НАБУ», що значно посилює можливості Національного антикорупційного бюро. Зміни стосуються збільшення штату органу по боротьбі з корупцією.

Раніше повідомлялося, що за весь час роботи Вищої Ради правосуддя вперше направлено звернення до суду з приводу корупції. Правопорушення виявили в Приморському суді Одеси. 14 листопада на засіданні Вища рада правосуддя ухвалила заяву про наявність корупційних правопорушень в роботі Приморського суду Одеси.

антикорупційний суд, корупція, НАБУ, реформи, хабар

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER