Хто заробив 60 мільйонів на бруківці у Миколаєві – розслідування

 

За 11 місяців 2023 року миколаївські чиновники підписали близько півсотні контрактів на укладання бруківки. Міському бюджету майже 4 гектари нової тротуарної плитки коштуватимуть близько 60 млн грн. Половину з них отримає одеська фірма, на якість роботи якої вже були нарікання. 

Хто і скільки заробляє у Миколаєві на тротуарах під час війни, розбирався Nikcenter.

Згідно з аналізом, проведеним журналістом, вартість самої лише бруківки, придбаної за рахунок міського бюджету, становить майже 12 млн грн. З урахуванням витрат на геотекстиль, щебінь та пісок, роботи з облаштування плитки, тротуарна краса обійшлася місту щонайменше у 60 млн грн. Це становить лише 12% від загальної вартості підрядів на ремонт вулиць, квартальних проїздів та тротуарів, які були підписані цьогоріч у Миколаєві. 

Однак саме нова бруківка під час війни стала темою активних суперечок у суспільстві, і часто згадується волонтерами та учасниками акції «Гроші на ЗСУ». 

Фактично, чиновники розписали 60 млн грн на власний розсуд, оскільки конкуренції на тендерах не було. Із підрядниками укладали або прямі договори, або на відкритих торгах з особливостями «перемагав» єдиний учасник.

Абсолютним лідером тротуарного рейтингу у 2023 році стало одеське підприємство ДП «Лидер». Саме йому відійшли найскандальніші контракти на ремонт тротуару з велодоріжкою на вул. Космонавтів за 7,5 млн грн та ремонт 2-ої Набережної за 12 млн грн. Загалом компанія має укласти плитки площею 12,9 тис. кв. метрів.  

Перевірка редакції засвідчила сумнівну якість робіт, зокрема, відсутність ознак використання геотекстильного полотна, включеного до кошторисів. Щоправда, у соцмережах миколаївці повідомили, що після виходу публікації Nikcenter «дефіцитний» матеріал з’явився у працівників «Лидеру», принаймні на вулиці Космонавтів.

Щонайменше п’ять із ТОП-7 миколаївських «плиточників» відомі в регіоні: чи то сумнівними зв’язками своїх власників, чи то скандалами під час освоєння бюджету у попередні роки.

ТОВ «МЕГО ЛТД» за бруківку на площі 5,2 тис. кв. м отримає від платників податків Миколаєва 5,6 млн грн.  ТОВ “СІТТІМБУД” – за 3,1 тис. кв. м плитки заплатять 4,7 млн грн. Приватне підприємство «Миколаївмагістраль», яке облаштує майже 2,99 тис. кв. м бруківки, отримає з бюджету міста близько 5 млн грн. ФОП Володимир Малярчук отримає за нову бруківку 4,3 млн грн, а ФОП Олександр Бучко – 2,4 млн грн. На останньому місці – ТОВ “СКАЙ-ТАУН”, якому за 1,2 тис. кв. м бруківки заплатять 2,1 млн грн.

Детальніше про те, як укладають бруківку під час війни, читайте у публікації «Хто і скільки заробляє на тротуарах у Миколаєві».

ремонт доріг, тендер, тротуарна плитка


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER