«Овочева» компанія депутата Миколаївської облради отримала контракти на постачання військової форми для Нацгвардії

Миколаївське ТОВ «Трейд-Прім», що належить депутату обласної ради Тахіру Садрідінову, отримало щонайменше три контракти на постачання військової форми для Національної гвардії України. Фірмі, що існує два роки і спеціалізується на оптовому продажі фруктів і овочів, дісталося 193 млн грн із бюджету. 

Про це у розслідуванні «Високі цінники на продукти і постачання форми з Туреччини: миколаївські компанії освоюють оборонні закупівлі» повідомляє Nikcenter. 

Як зʼясували журналісти, 28 червня 2023 року військова частина 3078 з Київщини оголосила про закупівлю військової форми. Окремий батальйон охорони та забезпечення Головного управління Національної гвардії України повідомив про намір придбати бойові сорочки, зимові штани і зимові куртки. Оскільки Нацгвардія досі не проводить публічних закупівель, вони відбулися за процедурою рамкових угод, на які були запрошені різні компанії. 

Серед учасників опинилися не лише відомі в Україні постачальники та безпосередні виробники одягу. На торги запросили зареєстровану на Миколаївщині компанію «Трейд-Прім», яка спеціалізується на продажі фруктів і овочів. 

За словами власника запорізького ТОВ «МІК» Олега Мітрохіна, фірма якого також брала участь у боротьбі за постачання форми для нацгвардійців, «Трейд-Прім» отримало всі три закупівлі форми. При цьому цінові пропозиції компанії з Миколаївської області, говорить, були найвищими. 

«Нас, вважаю, усунули за формальною ознакою. А всі три закупівлі дійсно дісталися нікому не відомій компанії «Трейд-Прім». Раніше ми з цією фірмою жодного разу не зустрічалися на закупівлях і як вона опинилася на закупівлі Нацгвардії, мені не зрозуміло”, – розповів Олег Мітрохін. 

Цікаво, що за два дні до оголошення цієї закупівлі Господарський суд Миколаївської області розглядав справу про стягнення пені з «Трейд-Прім» за позовом теж київської військової частини. У Єдиному реєстрі судових рішень номер в/ч приховано, та відомо, що вона також перебуває у складі Нацгвардії. 

Нацгвардійці вимагали пеню від компанії у розмірі 781 798 грн за договором виготовлення та поставки товарів оборонного призначення від 8 лютого 2023 року. Проте вже після початку розгляду справи у суді сторони, схоже, домовились і військова частина звернулася до суду із проханням повернути заяву через відсутність предмету спору. 

Згідно з даними Єдиного реєстру юридичних осіб, ТОВ «Трейд-Прім» належить Тахіру Садрідінову, депутату Миколаївської обласної ради. Директором фірми значиться Олександр Голян.

У розмові із журналістом Голян підтвердив, що компанія не має власного виробництва. Військову форму вони закуповували у Туреччині. І вона, переконує, була набагато якіснішою, ніж форма українських виробників. 

«Дізнавалися від військових. Ми багато [спілкуємося]. У мене брат на передовій, близький друг. Вони кажуть: нам треба, так ми і попадали», – пояснює Олександр Голян участь компанії у закупівлях військової форми. 

Детальніше про успіхи компанії родини Садрідінових на закупівлях Міноборони під час повномасштабної війни читайте в розслідуванні «Високі цінники на продукти і постачання форми з Туреччини: миколаївські компанії освоюють оборонні закупівлі». 

депутат обласної ради, міноборони, нацгвардія, тендер


Олеся Баранцевич

Журналістка-розслідувачка МЦЖР. Авторка антикорупційних розслідувань, співавторка розслідувань про воєнні злочини російських окупантів в Україні. Лауреатка Всеукраїнської премії імені Василя Сергієнка.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER