В АМКУ викрили на змові підприємство з Миколаївщини – фігуранта розслідування Nikcenter

Тріботехніку викрили на змові

10 жовтня відбулося засідання Адміністративної колегії Антимонопольного комітету. Головним питанням була перевірка матеріалів про можливу змову між підприємствами КНВП «Тріботехніка» та ТОВ «МАБП «Тандем».

Про це повідомили в Південному міжобласному територіальному відділенні, передає Nikcenter.

Підприємства ще 2020 році брали участь в закупівлі послуг з капітального ремонту трубопроводу зонування холодного водопостачання в місті Южноукраїнськ на Миколаївщині. Замовником тендеру виступив Департамент міського господарства.

Загальна вартість закупівлі перевищила 2 мільйони гривень. Однак, комісія АМКУ встановила ряд фактів, що свідчать про змову між учасниками торгів.

«Адміністративна колегія Південного МТВ АМКУ визнала дії КНВП «Тріботехніка» та ТОВ «МАБП «Тандем» порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів», – йдеться в повідомленні Антимонопольного комітету.

За порушення законодавства підприємства оштрафували на чималу суму – 136 тисяч гривень. Варто додати, за умовами Закону «Про публічні закупівлі» протягом наступних трьох років КНВП «Тріботехніка» та ТОВ «МАБП «Тандем» не зможуть брати участь в закупівлях, оскільки антиконкурентні порушення є автоматичною підставою для відмови в участі у тендерах.

Факт змови під час закупівель КНВП «Тріботехніка» вже висвітлювали журналісти Nikcenter. Зокрема, у серпні 2022 року «КЛМ Пласт» спільно із Колективним науково-виробничим підприємством «Тріботехніка», власником якого є Юрій Клименко, брали участь у тендері адміністрації Заводського району. За послуги зі збирання, перевезення і утилізації шин з території району фактично змагалися між собою теща та зять. Один з переможців тендеру мав шанс отримати з державного бюджету 921 тисячу гривень. Проте, врешті-решт закупівлю відмінили. Детальніше в журналістському розслідуванні Nikcenter.

Також на розгляді Антимонопольного комітету перебуває розслідування за фактом зловживання становищем «Первомайськводоканалом». Так, комунальне підприємство встановило плату за видачу технічних умов на встановлення індивідуальних приладів обліку води.

Нагадаємо, дві компанії з Миколаєва оштрафували за змову під час закупівель. Антимонопольний комітет оштрафував товариства «Українська Вугільна Компанія» та «Миколаїв-Вугілля».

антимонопольний комітет, закупівля, миколаїв, підприємство, порушення, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.


Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.