Nikcenter провів тренінг-інтенсив для журналістів-розслідувачів, присвячений викриттю корупції під час відновлення України

Команда Nikcenter провела для журналістів-розслідувачів триденний тренінг, присвячений виявленню корупції при відновленні України. 17 учасників прослухали лекції та отримали практичні навички з аналізу кошторисів у закупівлях, застосування методу OSINT, роботи із реєстрами, а також пошуку інформації в умовах війни, використанню новітніх інструментів та візуалізації даних. 

До навчання журналістів долучилися відомі розслідувачі з національних проєктів – редактор видання «Наші гроші» Юрій Ніколов та журналіст-розслідувач Bihus.info Вадим Коршенко. Тренери поділилися з учасниками власним досвідом виявлення корупційних схем у закупівлях, що проводяться в рамках відбудови України, а також показали як застосовувати ці знання на практиці.

Юрій Ніколов навчив учасників тренінгу аналізувати бюджетні закупівлі у системі Prozorro. Журналісти спробували самостійно знайти корупційні ризики у тендерах, а також дізналися, як працювати з кошторисами.

Юрій Ніколов
Редактор “Наші гроші” Юрій Ніколов під час тренінгу.
Юрій Ніколов та учасники тренінгу
Юрій Ніколов та учасники тренінгу під час практичних занять.

Вадим Коршенко розповів про метод OSINT та його застосування у власних журналістських розслідуваннях. Він показав, що використовує для пошуку місця на карті через фото та відео, а учасники змогли під його керівництвом знайти ворожу базу окупантів.

Вадим Коршенко показує метод OSINT
Журналіст-розслідувач Bihus.Info Вадим Коршенко розповідає учасникам тренінгу про метод OSINT.

Редактор Nikcenter Олег Оганов розповів журналістам про Google Dork: що це таке та як використовувати його у роботі розслідувачів, а також поділився низкою власноруч створених телеграм-ботів, які стають в нагоді при написанні якісного журналістського матеріалу.

Олег Оганов розповідає про телеграм-боти
Редактор Nikcenter Олег Оганов розповідає про корисні в роботі журналіста-розслідувача інструменти.

Учасники тренінгу опанували і нові онлайн-інструменти візуалізації, у чому їм допоміг Олександр Сидєлєв – дизайнер та автор інфографік Nikcenter. А журналістка-розслідувачка Nikcenter Оксана Орсач визначила особливості пошуку інформації у соцмережах та поділилася досвідом застосування цих методів у власних журналістських розслідуваннях.

Олександр Сидєлєв розповідає про інструменти візуалізації
Олександр Сидєлєв розповідає про те, як створювати інфографіку.
Оксана Орсач навчає глибокому пошуку інформації у соцмережах
Оксана Орсач ділиться досвідом використання соцмереж у власних журналістських матеріалах.

Про відкриті реєстри США розповів Ендрю Лерен – старший редактор NBC News Investigations. Саме за допомогою цих масивів даних журналісти можуть знайти інформацію про українських посадовців в Америці.

Ендрю Лерен та Олег Оганов
Онлайн-зустріч з Ендрю Лереном під час панелі про реєстри США.

Учасники тренінгу набули нових навичок та знань і починають застосовувати їх у своїй роботі. Журналістка «Четвертої влади» Ярослава Нікітюк вже поділилася отриманим досвідом зі своєю редакцією. 

“Тренінгом я задоволена, бо часто роблю досьє на посадовців, тому полішена навичка осінту мені у цьому допоможе. Також я зможу більше працювати із темами закупівель”, – розповіла розслідувачка.

А журналістка з Одеси Віра Запорожець розповіла, що:

“Без перебільшень це був найкращий тренінг у моєму житті”.

Учасники тренінгу
Учасники тренінгу засвоюють нові знання на практиці.
Учасники тренінгу навчаються
Завдяки трьом насиченим теоретичними та практичними заняттями дням учасники зможуть застосовувати у своїй роботі нові знання.

Триденний тренінг під назвою “Відновлення. Нові виклики для журналістів-розслідувачів” проходив у Закарпатській області з 6 по 8 жовтня завдяки підтримці National Endowment for Democracy (NED). 

Раніше Nikcenter зібрав дані про хлібний терор росіян на півдні України – отримані дані ми оформили в інтерактивну карту.

Фото Юрія Одесита.

журналіст, закупівля, корупція, навчання, розслідування

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.


Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.