На Миколаївщині повернули громаді гідротехнічну споруду вартістю 6 мільйонів гривень

Гідротехнічні споруди у Вознесенському районі

На території Новомар’ївської сільської ради у Вознесенському районі Миколаївщини протягом багатьох років знаходилася гідротехнічна споруда, що не мала власника. Спорудою зацікавилися у прокуратурі.

Про це повідомила Миколаївська обласна прокуратура, передає Nikcenter.

Сільська рада нічого не робила, щоб взяти гідротехнічну споруду на облік. Тому, прокурори звернулися до Миколаївського окружного адміністративного суду з проханням зобов’язати сільську раду вчинити дії.

«Питання залишено без належної уваги, що створило передумови для зловживань при експлуатації та розпорядженні нерухомістю, а також небезпеку для життя населення у разі надзвичайних ситуацій», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Проте, Миколаївський адміністративний суд не погодився з позицією прокуратури та відмовив у позові. Тому, обласна прокуратура оскаржила рішення до апеляційного суду, що задовольнив позов прокуратури. Зокрема, сільську раду зобов’язали взяти на облік гідротехнічну споруду. Її вартість оцінили в 6,3 мільйона гривень.

Варто додати, у Чорноморській територіальній громаді Миколаївщини знайшли вісім гідротехнічних споруд, чиї власники невідомі. Вартість споруд оцінили у 28 мільйонів гривень.

В прокуратурі зазначили, що гідротехнічні споруди є небезпечними об’єктами й загрожують безпеці місцевих жителів. Так, під час повені чи сильних дощів вони підвищують ризик затоплення довколишніх сіл.

Як і в попередньому випадку, прокуратура зверталася до суду, де просила визнати протиправною діяльність Чорноморської сільської ради та зобов’язати її оформити власність на гідротехнічні споруди. До того часу органи місцевої влади не вчиняли жодних дій, щоб оформити право власності на безхазяйні об’єкти.

Прокуратура також припинила незаконне використання гідротехнічних споруд в селі Софіївка Первомайського району. Підприємець отримав споруди в користування з порушеннями без конкурсу на отримання права оренди майна.

Нагадаємо, окупанти замінували гідротехнічні споруди на Херсонщині та Запоріжжі. Росіяни, створюючи перешкоди, намагаються зупинити просування українських військових. Руйнування гідротехнічних споруд призводить до затоплення угідь в селах.

Раніше повідомлялося, що росіяни знищили Каховську ГЕС, та в Укргідроенерго впевнені – побудують на її місці нову одразу ж після деокупації регіону. Нова станція буде ще кращою за попередню.

Вознесенськ, миколаївська область, нерухоме майно, Прокуратура, рішення суду

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER