Більшість українців вважають, що є позитивні зрушення в боротьбі з корупцією – опитування
В Україні провели опитування чи у світлі останніх подій є зрушення в боротьбі з корупцією, чи навпаки будь-які заходи є марними.
Результати опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології, передає Nikcenter.
З 29 вересня по 9 жовтня соціологи опитали українців та з’ясували їхнє ставлення до боротьби з корупцією, яку проводять правоохоронні органи. Більша частина опитаних все ж побачили позитивні зрушення в спробах подолати хабарництво.
Проте 34 відсотки українців не бачать результатів в антикорупційній боротьбі.
«Водночас істотна частка респондентів обирали варіант відповіді, що останні справи є свідченням “безнадійної корумпованості України і позитивних змін немає” (34%)», – розповіли в КМІС.
Протягом 2022-2023 років міжнародний інститут соціології вже опитував українців щодо того, наскільки ефективно органи влади проводять боротьбу з корупцією. Більш ніж половина респондентів вказали, що заходи боротьби є ефективними. Тоді як у 2018 році відсоток позитивних відповідей був значно гіршим – лише 25 відсотків українців вважали антикорупційну боротьбу ефективною.
На думку соціологів, результати опитувань свідчать про зростання оптимістичних настроїв серед українців, ніж це було до повномасштабного вторгнення.
Найвище боротьбу з корупцією оцінюють жителі заходу України. Тоді як в східній частині України 49 відсотків негативно оцінюють ситуацію. При тому готовність до територіальних поступок безпосередньо пов’язана з тим, як українці оцінюють боротьбу з корупцією. Серед тих, хто побачив позитивні зрушення, лише 4 відсотки готові погодитися на територіальні поступки Росії.
Загалом навіть серед тих, хто критично сприймає антикорупційну боротьбу української правоохоронної системи, все ж таки переважна більшість виступає проти територіальних поступок.
Нагадаємо, в Адміністрації Байдена надзвичайно стурбовані корупцією в Україні. Незважаючи на воєнний стан, Україна не може відкладати боротьбу з корупцією, й основи цієї роботи потрібно закладати вже зараз. США вважають, що корупція в Україні досі перебуває на високому рівні.
Раніше повідомлялося, що вперше в Україні викривачу корупції виплатять 13 мільйонів гривень. Українець, який допоміг правоохоронцям викрити корупціонерів, отримає рекордні 13 мільйонів 299 тисяч гривень. Це перше позитивне рішення Вищого антикорупційного суду.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою