Як миколаївцям заробити на корупціонерах

Викривачі корупції

В Україні вже два роки діє закон про викривачів – людей, які допомагають виявляти корупціонерів. Однак, інститут викривачів до цього часу існував лише формально. Найближчим часом запустять анонімну платформу, де можна повідомляти про хабарництво.

Новину в ефірі телемарафону розповів голова НАЗК Олександр Новіков, передає Nikcenter.

Зокрема, викривачам держава гарантує винагороду в розмірі 10 відсотків від суми хабаря, якщо він перевищує 85 тисяч гривень. Однак, загальний розмір винагороди не може перевищувати 14 мільйонів гривень. Завдяки запуску анонімної платформи викривачі отримають значно більший захист.

Жителі Миколаєва, які захочуть повідомити про факт хабарництва, можуть надати стільки підтверджувальних доказів, скільки в них є в наявності. Якщо підозра виявиться обґрунтованою, справою займуться правоохоронні органи.

Лише однієї заяви буде недостатньо для викриття хабарника. Значно вищі шанси на успіх, якщо поліція отримає фото, відео чи документи.

Для отримання винагороди викривачу надсилатимуть спеціальний код. Однак, є нюанси: миколаївці зможуть отримати грошове заохочення лише у тому випадку, коли суд визнає чиновника чи посадовця винним у корупції й ухвалить відповідне рішення про стягнення коштів.

Слід зазначити, що у Вищому антикорупційному суді вже перебуває на розгляді перша справа, в якій викривач має можливість отримати корупційну винагороду.

Єдиний портал викривачів корупції розпочне повноцінну роботу з 6 вересня. Відповідний наказ підписав голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

Портал дозволить подати анонімне чи не анонімне повідомлення про факт хабарництва. До системи вже підключені десять органів державної влади. Інформація потраплятиме до уповноважених з питань запобігання корупції, ДБР, НАБУ, Національної поліції та Національного агентства.

В планах розробників порталу збільшити кількість під’єднаних державних органів. За словами Олександра Новікова, портал стане єдиним місцем входу для тих, хто бажає реально боротися з корупцією. Сайт обіцяють зробити найсучаснішим у світі з врахуванням рекомендацій Європейського Союзу та позитивного досвіду інших країн.

Нещодавно в одному з традиційних вечірніх звернень президент Володимир Зеленський прирівняв корупцію з державною зрадою. Він пообіцяв ініціювати перед парламентом законодавчі зміни щодо визнання хабарництва державною зрадою.

Нагадаємо, в Одеській області активіст, який нібито боровся з корупцією, вимагав гроші у місцевих бізнесменів. Якщо підприємці відмовлялися давати гроші, навколо них створювали суспільний резонанс.

антикорупційний суд, корупція

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER