В Україні повернули обов’язкове декларування для чиновників, проте є нюанси
Сьогодні, 5 вересня, Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №9534, який передбачає обов’язкове повернення для посадовців електронного декларування.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає Nikcenter.
За прийняття закону проголосували 329 народних обранців. Відтепер українські чиновники повинні заповнити електронні декларації одразу за три роки – 2021, 2022 та 2023 рік. Адже через запровадження воєнного стану чиновники звільнялися від обов’язку звітувати про свої статки.
Більшість депутатів віддали свої голоси за законопроєкт лише після того, як провалилася правка №371, відповідно до якої декларації повинні стати відкритими для громадськості. Подати декларації потрібно упродовж 90 днів з моменту набрання чинності законом.
Проте, в публічному доступі переглянути декларації можливості не буде. Реєстр декларацій буде закритим ще рік. Депутати не підтримали правку №371: з необхідного мінімуму у 226 голосів вона набрала лише 199.
Варто додати, що майже всі народні депутати з Миколаєва вирішили не голосувати за повернення декларацій у відкритий доступ. Серед них – Ігор Негулевський, Ірина Кормишкіна, Олександр Гайду, Олександр Пасічний та Максим Дірдін.
Свої голоси за поправку до законопроєкту віддали лише народні обранці Олена Мошенець, Ігор Копитін та Артем Чорноморів.
На думку представника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, прийнятий закон можуть не зарахувати в Міжнародному валютному фонді. Це може мати негативні наслідки для України.
«Через норму про закриті на рік декларації. Ну і буде проблема через тільки що прийнятий № 9587д про зміни у КУАП по деклараціям. Тому думаю по ним – № 9534 та № 9587д – буде в результаті технічне вето», – зазначив народний депутат.
В Центрі протидії корупції закликали президента України Володимира Зеленського накласти вето та повернути законопроєкт на повторний розгляд до Верховної Ради, оскільки поправка про відкриття декларацій так і не була прийнята.
Нагадаємо, миколаївську суддю обрали до складу Вищої ради правосуддя попри зв’язки з РФ та питання до декларацій. Суддя занижувала вартість двох своїх Лексусів та приховувала факти адмінпорушень під час керування авто.
Раніше повідомлялося, що на родичів заступника міського голови Одеси Павла Вугельмана оформлено одинадцять обʼєктів нерухомості в Одесі та області, загальна вартість яких може становити близько 70 млн грн.
Верховна Рада, голосування, декларації, законопроєкт, зміни до закону
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою